« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Göztepe, Alsancak Stadı'nda oynamak istiyor

İzmir'deki Süper Amatör Küme'de mücadele eden Göztepe, hafta sonundaki Denizgücü maçını, Atatürk veya Alsancak Stadı'nda oynamak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, sezon öncesinde Süper Amatör Küme'de mücadele eden Göztepe'nin maçlarını, Buca Stadı'nda oynaması kararı aldıklarını söyledi. Göztepe'nin liglerde en çok seyirciye sahip takımlar arasında olduğunu belirten Sadıklar, şöyle devam etti:
"Göztepe'nin ilk maçında dün, Buca Stadı'nda, cezası nedeniyle seyircisiz oynamasına rağmen, stat önünde çok sayıda seyirci toplandı. Bu, ilçede sıkıntı yaşanmasına neden oldu. Burası uygun değil. Göztepe yönetimi, daha önce maçlarının Atatürk ve Alsancak statlarında oynanması için başvurdu. Atatürk Stadı'ndaki yan sahalarda tribün kısıtlı olduğu için uygun değil. Bu hafta sonu oynayacak Denizgücü maçını Alsancak Stadı'na almayı planlıyoruz. Tabii bunu ev sahibi takımın da kabul etmesi gerekir."

Göztepe Kulübü Başkanı İsmail Hakkı Gül de Göztepe'nin amatör kümeye düşmesiyle taraftarının azalmadığını belirterek, “Seyircili oynayacağımız maçta binlerce seyircinin geleceğinden eminim. Bu kadar seyirciyi ancak Atatürk veya Alsancak Stadı alır. Gerekli mercilere başvurduk, yanıt bekliyoruz."

Hafta sonunda oynanacak Denizgücü karşılaşmasının Atatürk Stadı'ndaki yan sahalarda yapılmaması için girişimlerde bulunduklarını kaydeden Gül, “Denizgücü de İzmir'in önemli takımlarından biri. Onlara saygı duyuyoruz, ancak durum ortada. Bu maç Buca Stadı'nda oynanamaz. Uygun görürlerse Atatürk veya Alsancak Stadı'nda oynamak istiyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz