« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Göztepe 7 maçını 7 ayrı şehirde oynadı!

Statsız kalan İzmir’in köklü takımı Göztepe bu sezon PTT 1. Lig’de ilk 7 haftaki maçlarını 7 ayrı şehirde oynadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir’deki stat sorunu yüzünden maçlarını 7 farklı ilde oynamak zorunda kalan ve Gürsel Aksel Tesisleri’ne yapılacak yeni stat için de aylardır bekleyen Göztepe, cumartesi günü AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım ile bir araya gelecek.

Başkan Mehmet Sepil’in yapım tabelası konulmasına rağmen şu ana dek bir çivi dahi çakılmayan arazideki son durumu öğrenmek için Yıldırım’la toplantı yapacağı öğrenildi. Yönetimin Yıldırım’a, Gürsel Aksel Stadı arazisi üzerinde bin 406 metrekarelik hisseye sahip İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, yeni stat ve otopark inşaatının başlayabilmesi için muvafakat verdiğini ve topun artık Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda olduğunu hatırlatacağı ifade edildi.

Göztepe 7 maçını 7 ayrı şehirde oynadı
'GÖZTEPE STADINI İSTİYOR'
Sarı kırmızılı taraftarlar da yapımı yılan hikayesine dönen Karşıyaka ve Göztepe statlarındaki sorunun bir türlü çözüme kavuşturulmamasına sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. “Göztepe stadını istiyor” etiketi ile Binali Yıldırım’ı mesaj yağmuruna tutan futbolseverler, “İzmir’e üvey evlat muamelesi yapmayalım.

Göztepe 7 maçını 7 ayrı şehirde oynadı

Yıllardır stat bekliyoruz. Büyükşehir izinleri verdi, artık sıra sizde. Dünyada hiçbir takım 7 maçını 7 farklı ilde oynamaz” ifadelerini kullandı. 13 Ağustos’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi kendisine ait bin 406 metrekarelik arsayı Belediye Meclis kararıyla bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretme kararı almasına rağmen o tarihten bu yana tesiste hiçbir çalışma gerçekleşmedi.

Tarih Rakip Skor Stat
15 Ağustos Elazığ 2-2 Bursa Atatürk
23 Ağustos Adana (D) 2-0 Adana 5 Ocak F.Terim
30 Ağustos Ş.Urfa (D) 1-1 Ş.Urfa GAP Arena
13 Eylül Giresun 0-1 Manisa 19 Mayıs
18 Eylül Denizli (D) 2-1 Denizli Atatürk
26 Eylül Balıkeris 1-1 İzmir Atatürk
3 Ekim Y.Malatya (D) 3-1 Malatya İnönü


Bunları da Beğenebilirsiniz