Gündem Haberleri

  Gözlerinin içine bakayım beni öldür

  İsmail AKDUMAN/DHA
  20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgilisini öldüren Çağla’nın son duruşmasında mesaj kayıtları ve görgü tanıklarının ifadesine yer verildi.

  Ayrılmak istediği sevgilisinden sürekli tehdit ve ‘Beni öldür’ mesajları alan genç kız “Bir huzur vermedi, böyle olmasını istemezdim” dedi.

  SAMSUN İlkadım’da mart ayında, lise öğrencisi Çağla Bilikli (19), ayrılmak istediği sevgilisi Rasim Arguç’la (22) sokak ortasında kavga etti. Arguç’u bıçakla karnından yaralayan Bilikli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Arguç, 3 gün sonra yaşamını yitirince Bilikli tutuklandı.

  Kıza tehdit mesajları

  1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Bilikli, cuma günü 2’nci kez hâkim karşısına çıktı. Olay günü ve öncesinde Arguç’un mesajlarında, Bilikli’yi ölümle tehdit edip, hakaretlerde bulunduğu belirlendi. Olay günü ise Rasim Arguç, Bilikli’ye, “Son kez gel. Gözlerinin içine bakayım beni öldür” diye mesaj attı. Çağla Bilikli, 2 yıldır Rasim Arguç’tan ayrılmaya çalıştığını söyledi. Arguç’un kendisine hakaret edip tehditte bulunduğunu ileri süren Bilikli, şunları anlattı:

  Güzellikle ikna edemedim

  “2009’da arkadaş olduk. Aynı yıl Nisan’da cinsel ilişkiye girince bana karşı olan tutum ve davranışları değişti. Beni dövüyordu. Kendisinden korktuğum için güzellikle onu ikna ederek ayrılmaya çalışıyordum, askere gitti. Telefon numaramı değiştirdim. Ama o askerdeyken de numaramı bulup beni rahatsız ediyor, tehditler savuruyordu. Gelince de sürekli mesaj çekip ‘Son kez görüşelim’ diyerek beni kandırdı. Bana hiç huzur vermedi. Böyle olmasını istemezdim.”

  ‘Vuracaksan vur o...u’

  Görgü tanıkları iki gencin sokak ortasında tartıştıklarını anlatarak Rasim Arguç’un “Beni mi vuracaksın lan o...u” diye bağırdığını söylediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı