« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözler kupaya çevrildi

Basketbolda, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Eleme Grubu karşılaşmaları yarın B ve D gruplarında yapılacak maçlarla başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Toplam 4 grupta 16 takımın katılımıyla düzenlenecek olan elemelerde, A Grubu karşılaşmaları Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Salonu'nda, B Grubu karşılaşmaları Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu'nda, C Grubu karşılaşmaları İzmir Aliağa Enka Spor Salonu'nda, D Grubu karşılaşmaları Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'nda yapılacak.

Yarın başlayacak olan B ve D Grubu maçlarının yanı sıra A ve C gruplarındaki karşılaşmalar ise 9 Ekim Pazar günü start alacak.
B Grubu'nda yarın Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu'nda TOFAŞ-Olin Edirne ve Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker maçları oynanacak.
D Grubu'nda ise Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'nda Erdemir-Bandırma Kırmızı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray karşılaşmaları yapılacak.

Tek devreli lig usulüne göre düzenlenecek olan eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar 15-19 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek Sekizli Final'e katılmaya hak kazanacak. Final Turu karşılaşmalarında rakiplerini eleyerek mutlu sona ulaşacak olan takım da 27. Türkiye Kupası'nı müzesine götürecek.

PROGRAM

Karşılaşmaların programı şöyle:

A Grubu

9 Ekim Pazar:
17.30 Hacettepe Üniversitesi-Banvit
20.00 Beşiktaş Milangaz-Trabzonspor
10 Ekim Pazartesi:
17.30 Trabzonspor-Hacettepe Üniversitesi
20.00 Banvit-Beşiktaş Milangaz
11 Ekim Salı:
17.30 Hacettepe Üniversitesi-Beşiktaş Milangaz
20.00 Trabzonspor-Banvit

B Grubu

Yarın:
17.30 TOFAŞ -Olin Edirne
20.00 Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker
7 Ekim Cuma:
17.30 Olin Edirne-Mersin Büyükşehir Belediyesi
20.00 Fenerbahçe Ülker–TOFAŞ
8 Ekim Cumartesi:
15.30 TOFAŞ-Mersin Büyükşehir Belediyesi
18.00 Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne

C Grubu

9 Ekim Pazar:
15.30 Pınar Karşıyaka-Aliağa Petkim
18.00 Türk Telekom-Anadolu Efes
10 Ekim Pazartesi:
15.30 Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka
18.00 Aliağa Petkim-Türk Telekom
11 Ekim Salı:
15.30 Pınar Karşıyaka-Türk Telekom
18.00 Anadolu Efes-Aliağa Petkim

D Grubu

Yarın:
15.30 Erdemir-Bandırma Kırmızı
18.00 Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray
7 Ekim Cuma:
15.30 Bandırma Kırmızı-Antalya Büyükşehir Belediyesi
18.00 Galatasaray-Erdemir
8 Ekim Cumartesi:
14.30 Erdemir-Antalya Büyükşehir Belediyesi
17.00 Galatasaray-Bandırma Kırmızı

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler