« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözde patronlar

Kaptanlık bandını koluna takan, 10 numaralı formayı da sırtına geçiren Arda Turan Galatasaray’ı, Daum’un gelişiyle gerçek havasına bürünen Emre Belözoğlu da Fenerbahçe’yi sırtlamaya başladı.

Timuçin ERİÇ
SON GÜNCELLEME
GERİDE kalan sezonu büyük hüsran ve hayal kırıklığıyla tamamlayan Fenerbahçe ve Galatasaray, yeni sezon öncesi bambaşka bir havaya büründü. Öncelikle flaş transferlerle kadrolarını güçlendiren, bunun yanısıra yeni hocalarla boy gösterecek olan iki ezeli rakibin saha içi takım liderleri değişti.

Büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen iki sezondur Galatasaray’a faydasından çok zararı olan ve sarı kırmızılı kulübün adeta başağrısı konumuna gelen Cassio Lincoln ile yolların ayrılmasının ardından yönetimin yeni gözdesi Arda Turan oldu.

Radikal bir kararla genç yıldıza takım kaptanlığını veren yönetim, 10 numaralı formayı da milli oyuncunun sırtına geçirerek Arda’yı sezon başlamadan onore etti. Hazırlık maçlarının ardından Maccabi Netanya ile oynanan karşılaşmanın da kahramanı olan ve 4-1’lik deplasman zaferinde başrolü oynayan Arda, kendisine güvenenleri yanıltmadı. Aldığı büyük sorumluluğun altından kalkabileceğini erken gösteren genç yıldız, performansı, pasları, ve asistleriyle Galatasaray’ın zorlu maratonda en büyük silahı olacağını da bir kez daha kanıtladı. Arda, Tobol karşısında iki, İsrail’deki Maccabi Netanya maçında da üç gol pasıyla yıldızını parlattı.

Eski günlerdeki gibi/images/100/0x0/55eb41c8f018fbb8f8b57337

Fenerbahçe’de de benzer bir tablo sezon öncesi ortaya çıktı. Christoph Daum’un gelişiyle hücumda daha etkili bir görüntü sergileyen sarı lacivertlilerde parlayan isim ise tartışmasız Emre Belözoğlu. Geçen yıl Fenerbahçe’ye transferi tartışma konusu olan ve “müzmin sakat” damgası yiyerek eleştirilerin odak noktasında gösterilen tecrübeli futbolcu, Alman çalıştırıcının elinde gerçek havasına büründü.
Honved önündeki 5-1’lik farklı galibiyette ne atılan goller, ne de takımın havası onun performansının üzerine çıkabildi. Konuşulan tek şey bir asisti olan Emre Belözoğlu’nun ortaya koyduğu muhteşem futboldu. Hırsı ve mücadeleciliğinin yanı sıra eski günlerinden örnekler veren milli yıldız, tüm Fenerbahçelilerin beklediği gibi sezona “Merhaba” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz