İZMİR HABERLERİ

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı:

IHA
17.07.2015 - 12:26Son Güncelleme :

GÖZDE GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI OP. DR. KENAN KALI

IHA

İzmir’deki inşaat ve gayrimenkul sektörünü değerlendiren Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, sektörün ivmesini kaybetmeyeceğini, var olan konut açığını kapatmak için nitelikli projelerle yola devam etmek gerektiğini belirterek, "İzmir’deki inşaat sektörünün 40 yıl boyunca aynı hızda devam edeceğini düşünüyorum" dedi.
İzmir’deki yapı sektörüyle Türk inşaat sektörünün farklı olduğunu dile getiren Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, İzmir’de yaşlı yapı stokunun çok fazla olduğunu ve kentsel dönüşüme girmesi gereken bina oranının yüzde 80 seviyesinde bulunduğunu kaydetti. Her yıl 20 bin yeni konuta ihtiyaç duyulduğu bilgisini veren Kalı, İzmir’in arsa üretmekte zorlandığını ve ehil olmayan müteahhitlerin birbirini tekrar eden yanlış projeler ürettiğini dile getirdi. “İzmir’deki inşaat sektörünün 40 yıl boyunca aynı hızda devam edeceğini düşünüyorum” diyen Kalı, “İzmir’de yapılan tüm inşaatlara rağmen nitelikli konut ihtiyacı devam ediyor. İzmirli öncelikli olarak güven bekliyor. Yapan gruba ve zemine, statik kaliteye, yaptığı yatırımın kendine geri dönüşümüne güvenmek istiyor. Yaptığı yatırımda huzur ve güven içinde yaşamak istiyor” ifadesini kullandı.
"ÖNEMLİ OLAN İHTİYACA UYGUN PROJE ÜRETEBİLMEK"
İzmir’de inşaat sektöründe insanların beklentilerine göre segmentasyon ve sınıflandırma yapılması gerektiğini vurgulayan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, uyku saatleri farklı olan bir üniversite öğrencisiyle, iki çocuklu bir ailenin aynı bina çatısı altında olmasının problem oluşturabileceğine dikkat çekti. Kalı şunları söyledi: “Her ailenin ve bireyin yaşamdan beklentileri ve tarzları farklıdır. Biz bazı projelerde segmentasyon yapıyoruz. Daha nezih ve doğal ortamda yaşamak isteyen insanlar için ayrı, kent merkezinde yaşamak isteyenlere ayrı proje üretiyoruz. Yalnız yaşayan birine 1+1 daire yeterken kalabalık bir aile ise daha çok odası olan bir ev istiyor. Bize gelen insanları kendi beklentilerine uygun olan projelerimize yönlendiriyoruz. Çünkü bizce inşaat yapmak önemli değil, planlama yapmak daha önemli.”
2015’TE 8 PROJE BİRDEN
MyVia’nın, 2015 yılında rezidans ve konut projelerini kapsayan 8 adet projeye imza atacağını vurgulayan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, “MyVia Buca Yıldız, MyVia Deluxe, MyVia Country, MyVia Fest, MyVia Terrace, MyVia Kule, MyVia Çeşme ve Bornova projesinin hem ev sahipleri hem de yatırımcıların ilgisini çekeceğine inanıyoruz” dedi. Bugüne dek farklı beğenilere seslenen konseptler geliştirdiklerini ve sektörde sürekli takip edilen bir marka olduklarını belirten Kalı, “Buca’da MyVia Yıldız, Evka 3’te Myvia Terrace ve Gaziemir’de MyVia Country ile toplam 160 milyon liralık yatırıma imza attık” diye konuştu.
"YATIRIMLARIMIZIN İÇİNDE SAĞLIK DA VAR"
Op. Dr. Kenan Kalı şöyle devam etti: “Bir takım inşaat yatırımlarımızın içinde sağlık da var. Ege Bölgesi’nde önümüzdeki iki yıl içinde mevcut bir hastanemizi büyütüyoruz. Bayraklı bölgesinde hastanemizi ve Medikal AVM’yi açıyoruz. Aydın ve Kuşadası’nda birer hastane açıyoruz. Ege Bölgesi’nde iki yıl içinde toplam üç yeni hastane açmış oluyoruz, bir tanesini de yenilemiş oluyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı: haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   06:00
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı