TRABZON HABERLERİ

Gözalan Mahallesi’nde Asfaltlama Sevinci

IHA
11.10.2015 - 12:37Son Güncelleme : 11.10.2015 - 12:38

ORTAHİSAR BELEDİYESİ’NİN GÖZALAN MAHALLESİ’NDE YAPMIŞ OLDUĞU ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI MAHALLELİLER TARAFINDAN SEVİNÇLE KARŞILANDI

IHA

Ortahisar Belediyesi’nin Gözalan Mahallesi’nde yapmış olduğu asfaltlama çalışmaları mahalleliler tarafından sevinçle karşılandı.
Asfaltlama çalışmalarını Başkan Yardımcısı Kemal Çoban ile yerinde inceleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’e vatandaşlar yoğun bir ilgi göstererek, çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Belediye başkanlığı görevine gelmeden önce ilçede bulunan 85 mahalleye yollarının tamamen asfaltlanması ya da betonlanması sözünü verdiğini belirten Başkan Genç, şimdi bu sözünü yerine getirmekten dolayı gayet mutlu olduğunu ifade etti.
İlerleyen yıllarda Ortahisar’ın bütün mahallelerinde yol sorunlarını ortadan kaldırıp yolları belli bir standarda kavuşturacaklarını dile getiren Başkan Genç, “Böyle bir hedefimiz var. Bu konuda da gerçekten çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bu hizmetleri yapmak için 10,5 trilyonluk iş makinesi alımı yaptık. Bütün bu işler bu makinelerle yapılıyor. Bu seneki hedefimiz her mahallemizde 1 km asfalt yol ve yukarı kotta olan mahallelerimizde de 1 km’lik beton yol yapmaktır. Bizim 85 mahallemize sözümüz var. Halkımız bize yetki verdi. Bu yekti süresince 85 mahallemizin bizim görev alanı içerisindeki yollarını mutlaka ya asfalt ya da beton yol yapacağız. Ekip olarak da bu işe motive olduk. Hedefimize kilitlendik ve gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı buradaki muhtarlarımızın fikirleriyle, öncelikleriyle bütünleştirip ona göre adımlar atıyoruz. Bu konuda heyecanımız, imkânımız var, gücümüz var” dedi.
“İnşallah yeni dönemde kurulacak tek başına hükümetimizle beraber Ankara’dan alacağımız güçlü destekle bu hizmetleri yerine getireceğiz” diyen Başkan Genç, belediye bütçesiyle bu işleri yapamayacaklarını mutlaka merkezi hükümetin yardımına ihtiyaç duyduklarını belirtti.
Başkan Genç, “Ben belediye başkanı olarak açık söylüyorum kendi bütçemizle beraber ancak belediye işlerini yapabiliyoruz. Ancak temizlik, park-bahçe işlerini ve diğer işlerimizi yapabiliyoruz. Bu nedenle bu yatırımların karşılığını tabiri caizse gidip Ankara’dan koparıp alabilmemiz lazım. Yetkiliyiz bunun karşılığında da sorumluyuz. Sonuç itibarıyla Allah ne kadar nasip ederse hizmetlerimize devam edeceğiz. Bu konuda heyecanımız var, durmak yok yola devam. Belediye Başkanı olarak 85 mahallemizi ziyaret edip hepsine dokunduk. Bazısına 600 metre bazısına bin 600 metre yapabildik ama her mahallemize dokunabildik. Onun da bugün itibarıyla mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.
Gözalan Mahallesi Muhtarı Abdülkadir Velioğlu, bütün muhtarların Ortahisar Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduğunu vurguladı.
Belediyenin bütün mahallelerde çok güzel çalışmalar yaptığını kaydeden Velioğlu, “Şu anda köyümüzün iki mahallesinde asfaltlama çalışması yapıyoruz. Gerçekten ben şahsım adına söylemiyorum bütün muhtar arkadaşlarımız adına söylüyorum. Bütün muhtar arkadaşlarımız Başkanımızdan çok memnun. Hizmette adalet var, her şey var. Biz bu güzel hizmetlerin devam etmesini istiyoruz. Ortahisar’ın mahallelerinde çok güzel çalışmalar oluyor. ‘Tarih yazıyor, destan yazıyor’ derler ya, Ortahisar Belediyesi hakeza öyle hizmet yapıyor. Çalışan herkese müdürümüze, Başkanımıza, mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Gözalan Mahallesi’nde Asfaltlama Sevinci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gözalan Mahallesi’nde Asfaltlama Sevinci haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:24
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı