TEKİRDAĞ HABERLERİ

"Göz Sağlığınız İçin Ayağınıza Geliyoruz" Projesi

AA / Sedat Kara
25.02.2016 - 16:09Son Güncelleme :
AA / Sedat Kara

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Göz Sağlığınız İçin Ayağınıza Geliyoruz" projesi kapsamında Hayrabolu'da göz taraması yapılmaya başlandı.

Hayrabolu Devlet Hastanesi Baş Hekimi Bilal Yaman, proje kapsamında "Mobil Göz Sağlık Aracı" ile uzun yıllardan bu yana Hayrabolu’da göz sağlığı hizmeti alamayan göz hastalarına uzman doktorlar tarafından hizmet verilmeye başlandığını söyledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ve özelikle göz sağlığının bozuk olduğu düşünülen diyabetli hastalar ve öğrencilerin hedef grubu oluşturduğunu ifade eden Yaman," Hedef grubun yanında diğer vatandaşlarımız da bu hizmetlerden yararlanabileceklerdir. Proje süresince ilçemiz genelinde bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemekteyiz. Düzenli göz muayenesi sağlıklı bir yaşam için atılacak en önemli adımlardan birisidir" dedi.

Yaman, 1 Nisan'a kadar göz taraması hizmetinin verileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden "Göz Sağlığınız İçin Ayağınıza Geliyoruz" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Göz Sağlığınız İçin Ayağınıza Geliyoruz" Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı