İZMİR HABERLERİ

Göz kapağı sarkmalarına çözüm

DHA
25.04.2017 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'deki Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nin hekimlerinden Op. Dr. Lale Geribeyoğlu Aras, yaşlanmayla birlikte sarkan göz kapağındaki fazla deri, kas ve yağ dokusunun, 'blefaroplasti' operasyonuyla alındığını ve hem estetik anlamda hem de görmede önemli bir kazanım sağlandığını söyledi.

Zaman içinde yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen cilt ve kas dokusunun görme kaybına neden olduğunu belirten Aras, "Yağ dokusu üst ve alt kapaklarda şişkinliğe yol açıyor; aynı zamanda göz altı torbaları da oluşuyor. Bu durum istenmeyen bir görüntüye ve görme alanı daralmasına neden oluyor. Gözlerde ağırlık ve yorgunluk hissi ortaya çıkıyor. Kontakt lens ve gözlük kullanımı zorlaşıyor. Göz kapağı ameliyatı sayesinde sarkmış olan dokuyu alıyor ve hem estetik hem de fonksiyonel bir uygulamayla göz kapağını düzeltiyoruz" diye konuştu.

Ameliyat hakkında da bilgi veren Op. Dr. Lale Geribeyoğlu Aras, "Öncelikle herkesin göz yapısı farklı olduğu için kişiye özel bir planlama yapıyoruz. Cerrahi operasyon lokal anesteziyle gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor. Ameliyat sonrasında bir hafta içinde hızlı bir iyileşme görülüyor. Hafif şişme ve morluklar yaşanabiliyor. 3 günlük bir dinlenmenin ardından hasta normal yaşantısına dönebiliyor. Blefaroplasti, başarısı yüksek bir ameliyat ve yıllar sonra ihtiyaç duyulursa tekrarlanabilir" dedi.

Göz kapağı sarkmalarının yapısal özelliklere bağlı olarak gençlerde de görülebildiğini belirten Dr. Aras, blefaroplastinin mutlaka bu konuda deneyimli uzman hekimler tarafından yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Göz kapağı sarkmalarına çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göz kapağı sarkmalarına çözüm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı