Ege Haberleri

EGE

  Göz-Göz'ün başı ağrıyor

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  15 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 22:28

  Belediye, Güzelyalı’daki kulüp binasının arkasında kafeterya olarak kullanılan bölümün kaçak olduğunu saptayıp yıkım kararı alırken, sarı-kırmızılı yöneticiler de 2. İdare Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkemeden çıkacak sonuç dört gözle bekleniyor.

  GÖZTEPE’nin başı kulüp binasının arkasında kafeterya olarak kullanılan bölüm yüzünden yine dertte. Konak Belediyesi, projeye aykırı olarak yapıldığı gerekçesiyle ruhsat vermediği bölüm için yıkım kararı alırken, Göztepe yönetimi de 2. İdari Mahkemesi’nde dava açtı. Geçmiş yıllarda içkili restoran olarak kullanılan, daha sonra çeşitli dönemlerde kafeterya şeklinde değerlendirilen bölümün 31 Aralık 2008’de mühürlendiği, Konak Belediyesi Meclis Encümeni’nin de 5 Mart 2009’da söz konusu bölüm için yıkım kararı aldığı ifade edildi.

  GÖZ-GÖZ CAFE OLDU

  Konak Belediyesi tarafından yapılan incelemede, mevcut ruhsatlı binanın arka bahçesine 15’e 8 metre ebadında betonerme zemin inşaa edildiği, zemin hattı üzerinde ahşap doğramadan çekme kat yapıldığı, yine arka bahçenin 10 metreye 8 metre ebadında PVC doğramayla kapatıldığı tespit edildi. Yıkım kararı alan Belediye Meclisi Encümeni, sarı-kırmızılı kulübe 10 bin TL de ceza verdi. Karara itiraz edip 2. İdare Mahkemesi’nde dava açan Göztepe, 11 Nisan 2009’dan beri söz konusu alanı Göz-Göz Cafe olarak işletmeye başladı.Göztepe’nin açtığı dava devam ettiği için yıkım kararı uygulanamazken, Konak Belediyesi Gelir Müdürlüğü de 10 bin TL’lik ceza ödenmediği gerekçesiyle sarı-kırmızılı kulübü mahkemeye verdi. Kurmayların, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’la temasa geçerek sorunu çözmeye çalıştıkları bildirildi. Göztepe ile Konak Belediyesi’nin mahkemelik olduklarını bilmediğini belirten İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar ise, GSGM’nin iki yıl önce sarı-kırmızılı kulüple olan sözleşmeyi yenileyip mevcut binayı 10 yıl için yeniden kiraladığını dile getirdi.

  İÇKİ SATIŞI YOK

  “Bundan önceki yönetim zamanında kafeteryada içki satılıyordu” diyen Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, “GSGM genelgesine göre spor kulüplerine ait tesislerde spor ahlakına aykırı olarak içki satılması yasak. Biz gerekli uyarı ve işlemleri yaparak bunu engelledik. Son dönemde bizzat kendim yaptığım kontrollerde de kafeteryada içki satılmadığını gördüm. Kaçak alanla ilgili bilgim yok. Karşıyaka kulüp binasının altında halen faaliyet gösteren içkili restoran var. Bunun da önüne geçilecek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı