Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Göz çizgilerine yaş maya ve bal

Merhaba Suna Abla, 26 yaşındayım ve benim sorunum göz çizgilerim.

Aşırı gülmekten nefret ediyorum. Güldüğüm zaman bu çizgiler beni çok çirkin gösteriyor. Ne olur bana yardım edin, kullanmadığım ilaç kalmadı. İlginiz için teşekkürler.

Merhaba bir çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı süt, bir çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı haftada 3 gün tüm yüze ve göz çevresine maske olarak 20 dakika boyunca uygulayın. Ayrıca her gün eşit miktarda buğday özü yağı, avakado ve jojoba yağını karıştırarak cildinize masaj yaparak yedirin...

Kırışıklık reçetesi

Merhaba, benim sorum birkaç hafta önce bir kanalın haberlerinde yayınlanan ve kırışıklıklara iyi geldiği söylenen reçetenizle ilgili. Ben içinde üzüm çekirdeği, gliserin ve başka bir madde olan kırışıklık reçetenizin kullanımı ve içindeki maddeleri yeniden yazmanızı rica ediyorum, üçüncü maddeyi hatırlayamadım.

Cildinizin nemli ve çizgilerinizin daha düzelmiş olmasını istiyorsanız haftada bir gün, yarım domates rendesi, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği ve öğütülmüş bir tatlı kaşığı gliserini karıştırın. Cildinize sürerek 20 dakika bekletin.
X