Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Göstericilere gaz bombalı müdahele

  Hürriyet Haber
  16.03.2005 - 17:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde 16 Mart 1978’te Beyazıt’ta 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları anmak üzere toplanan öğrencilerle polis arasında arbede yaşandı. Polisin gaz bombasıyla göstericileri dağıttığı olayda, bir kişi gözaltına alındı, bir gösterici de sıkılan gaz bombasından etkilenerek, hastaneye kaldırıldı.

  Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde 16 Mart 1978’de İstanbul Beyazıt’ta 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları anmak için toplanan öğrencilerle polis arasında arbede yaşandı.

  Polisin attığı gaz bombalarının rüzgarla ters yöne dağılması polisin ve gazetecilerin bombadan etkilenmesine neden oldu.  Kampus içinde yeniden bir araya gelerek eyleme devam eden eylemcilerin burada taşları söktü.  Eylemcilerden Fatma Kelleci arbede sırasında gözaltına alındı. Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen ve talepleri gerçekleştirilinceye kadar bekleme kararı alan eylemciler, Eğitim Fakültesi önünde beklemeye başladı. Eylemciler bekleyişlerini, İnsan Hakları Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nden gelen heyetin Emniyet güçleriyle yaptığı görüşmeler sonucu, arkadaşlarının Adli Tıp muayenesinin yapıldığını öğrenmelerinin ardından, Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yapmak üzere sonlandırdı. Gaz bombasından etkilenerek hasteneye kaldırılan eylemcinin tedavisinin sürdürüldüğü bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı