« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Görüşmeler sürüyor

Galatasaray’da transferi adeta yılan hikayesine dönen Mario Jardel'in transfer görüşmeleri şu sıralarda devam ediyor. Porto'ya prensipte 'evet' diyen Brezilyalı yıldızın bir karar vermesi bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLANO ZİRVESİ

G.Saray'da yılan hikayesine dönen Jardel'in transferinde son noktaya gelindi. Juventus, Porto, Marsilya ve Valencia gibi ünlü takımların peşinde koştuğu, sarı kırmızılı yönetimin gitmesine yeşil ışık yaktığı transfer olayında Milano'da önemli bir gelişmeler oldu. Başkan Mehmet Cansun, Portekizli idarecilerle bir araya geldi.

VAZGEÇTİLER

Cansun, başkanlık seçimi öncesinde Porto ile yaptığı ön protokolü eski başkan Faruk Süren'in Marsilya ile anlaşmasından sonra bu olayı dondurdurmuştu. Ancak Juventus kulübü başta olmak üzere diğer takımlar da Jardel'in kararsız tutumu sonrası transferden vazgeçince, yıldız oyuncu için tek açık kapı eski takımı Porto kaldı..

BAŞA DÖNÜLDÜ

Uzun zamandan beri gündemi meşgul eden Jardel'in transfer olayı dönüp dolaşıp başa geldi. Portekiz ekibinin asbaşkanı Adeli Caldero kendileriyle ön protokol yapan yıldız oyuncu için dün Başkan Mehmet Cansun'a 3'lü paket sundu. Cansun bunlardan 5 futbolcu (3'ünü Lucescu beğenecek) ve 8 milyon dolarlık teklifi kabul etti.

14 MİLYON DOLAR

Brezilya'lı yıldızın bonservis bedeli ise 14 milyon dolar olarak belirlendi. Jardel 1 yıl sonra satılırsa rakamın yüzde 60'ı Porto'nun, yüzde 40'ı da G.Saray'ın olacak. Bu maddelerde anlaşma sağlandıktan sonra yöneticiler masadan mutlu ayrılırken, Jardel'in de bir anca Porto formasını giymek istediği ve imza atacağı günü sabırsızlıkla beklediği belirtildi.

SON NOKTA

Bu arada Jardel'in, Porto Kulübü'nün kendisine vereceği 2.5 milyon dolarlık parada 500 bin doları indirmesi üzerine anlaşmadan vazgeçtiği, fiyatın tekrar eski haline getirilmesi sonrasında transfere 'Evet' dediği öğrenildi. Ayrıca Cansun ve Jardel bir araya gelerek son gelişmeleri konuşacak ve yılan hikayesine dönen transfere son noktayı koyacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler