« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Görüş bildirmemiz mümkün değil"

Bursaspor'un Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Öztürk Yazıcı, “Soruşturmanın gizliliği çerçevesinde, sızdığı iddia edilen TFF Etik Kurulu kararı ile ilgili görüş bildirmemiz mümkün değil” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yazıcı, yaptığı açıklamada, gazete ve internet sitelerinde yer alan, “Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu'nun Fenerbahçe, Sivasspor ve Mersin İdmanyurdu'nun küme düşürüleceği, Beşiktaş ve Trabzonspor'a da puan silme cezası vereceği, bu çerçevede Bursaspor'un 2010-2011 sezonu için şampiyon ilan edileceğine” yönelik haberlerin ardından Bursaspor olarak derhal hukuk kurulunu toplayarak durum değerlendirmesi yaptıklarını söyledi.

Şike soruşturmasını İstanbul Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğünü, TFF'ye de incelenmek üzere bazı belgeler verildiğini anımsatan Yazıcı, savcılık belgelerinin, TFF'de oluşturulan “kozmik oda”da Etik Kurul tarafından incelendiğini belirtti.

Yazıcı, savcılığın yürüttüğü soruşturma ve Etik Kurulu'nun incelemesi ile ilgili şu an için bir açıklama yapmalarının mümkün olmadığını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Soruşturmanın gizliliği çerçevesinde, sızdığı iddia edilen Etik Kurulu kararı ile ilgili görüş bildirmemiz mümkün değil. Savcılığın hazırladığı iddianamenin mahkemece kabulünün ardından hem şike soruşturması ile ilgili bilgiler hem de Etik Kurulu'nun incelemesi kamuoyuyla paylaşılacak. Bursaspor'un menfaatlerini korumak adına daha önce gerek UEFA gerekse TFF nezdinde gerekli girişimlerimizi resmi olarak yapmıştık.”

Yönetim olarak gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizen Yazıcı, Bursaspor'un sportif, maddi ve manevi anlamdaki kayıplarının telafi edilmesi noktasında yasal müracaatları yapma ile ilgili hazırlıklarının tam olduğunu belirtti.
Etik Kurulu, 5894 Sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca ilk derece yargı kurulu olarak kurulmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz