Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Görüntülü haberleşme

  chip.com.tr
  05.05.2008 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Nortel'in, görüntülü haberleşme olanağı sunan teknolojisi sonunda Türkiye sınırlarına ulaştı.

  Daha önce de duyurduğumuz gibi, Türk Telekom görüntülü telefon konuşması devrini çok yakında başlatmaya hazırlanıyor. Başka bir deyişle sadece şirketler tarafından kullanılabilen multimedya uygulamalardan artık ev aboneleri de yararlanabilecek. Görüntülü aramanın yanı sıra, e-postalara erişim ve internette sörfe de olanak veren bu hizmet için kullanılacak olan Nortel IP Phone 1535, ev telefonlarını adeta bilgisayara dönüştürüyor ve sunduğu pek çok yenilikçi özellik sayesinde günlük hayatı kolaylaştırıyor.

  Büyükanneler ve büyükbabalar uzun süredir görmedikleri torunlarıyla, çalışan anneler evdeki çocuklarıyla görüntülü olarak iletişim kurabilecekler. Ayrıca işitme engelliler de bu telefonlar sayesinde işaret diliyle rahatlıkla görüntülü iletişim kurma şansını yakalayacak. Bu sistemin sunduğu pek çok fonksiyonun yanı sıra kullanıcılar SIM kart okuyucu özelliği ile cep telefonunda kayıtlı telefon numaralarını da görüntülü telefonlara aktarabilecek.

  Nortel IP Phone 1535'ler Türk Telekom'un abonolerine sunmaya hazırlandığı yeni nesil multimedya servislerini içeren görüntülü iletişim servisinde kullanılacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı