İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

(Görüntülü Haber) İKÜ ile Yenibiris.com arasında 'İşe Hazırım' protokolü imzalandı

DHA
12.07.2017 - 10:12Son Güncelleme :
(Görüntülü Haber) İKÜ ile Yenibiris.com arasında İşe Hazırım protokolü imzalandı
DHA

Betül KARABACAK/ Ömer HASAR - İSTANBUL, (DHA) - İSTANBUL Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile online iş arama ve kariyer sağlama hizmeti veren “yenibiris.com” arasında "İşe Hazırım" adlı sertifika programına ilişkin protokol imzalandı.İKÜ mezunlarının istihdam olanaklarının artması, üniversite eğitimleri boyunca aldıkları teorik bilginin iş hayatında en doğru şekilde nasıl uygulanacağının öğretilmesi, programı başarıyla tamamlayan mezunların, yenibiris.com platformu üzerinden yapacaklarıiş başvuru sürecinde çeşitli ayrıcalıklara sahip olması, "İşe Hazırım" sertifikasına sahip olan katılımcıların tüm iş başvurularında işverenler tarafından İKÜ logosuyla öncelikle görüntülenmesi, İKÜ öğrencilerinin geleceğin iş dünyası hakkında detaylı bilgi edinmesi, İKÜ mezunlarının iş dünyasının beklentilerine yönelik olarak hazırlanmasıyla profesyonel yaşama giriş yapması ve öğrencilerin dijital ortamlarda kişisel markalarını yaratabilmeleri amacıyla düzenlenen sertifika programı için gerçekleşen imza protokolünde İKÜ Rektörü Prof.

Dr. Erhan Güzel ile Yenibiris.com Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdürü Eren Çamlıkaya'nın yanı sıra kurum temsilcileri de hazır bulundu."HEM SEKTÖRÜN BEKLENTİSİ KARŞILANACAK HEM DE ÖĞRENCİLERİMİZE GÜZEL BİR HİZMET VERMİŞ OLACAĞIZ"Tören sonrası konuşan İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, "Uzun zamandır hem iş dünyası hem üniversiteler olarak bir sıkıntının içindeydik aslında. İşverenlerin bir şikayetleri vardı. ‘Nasıl bir çalışan istiyoruz?’sorusuna onlara göre yanıt veremiyorduk. Biz de ‘Onların beklentileri bağlamında eleman yetiştiriyor muyuz? Yetiştiremiyor muyuz?’diye şüphe içine düşüyorduk. Bunun asıl nedeni aslında tam da bu programın içeriğinde yatıyor. Bugünkü protokolle birlikte biz Yenibiris.com ile Türkiye'de bir ilk olarak bu 'İşe Hazırım' programını dizayn ediyoruz" diye konuştu.Program hakkında bilgi veren Prof. Dr. Erhan Güzel, "İşe Hazırım programı, ücretsiz ve online olarak verilecek. Öğrencilerimiz belki de ileride kendi dersleri içerisinde bunu görecekler.

Ama şu anda online olarak görecekler. Hem öğrencilerimiz hem de mezunlarımız bu dersten yararlanabilecekler. Ve program sonunda CV yazmaktan, kendini anlatmaya kadar pek çok dersi de içeren bir sertifika alacaklar. Yılın sonunda da bir sertifika elde edecekler. Sanıyorum ilk yılın sonunda da bizim dışımızdaki bütün Türkiye'deki üniversite öğrencileri ve mezunlarının da bu programa katılımları mümkün olacak. Dolayısıyla umarım bu ilk yılın sonunda elde ettiğimiz sonuçları da hep beraber tartışacağız. Güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Ekip olarak büyük bir heyecan içindeyiz. Hem iş sektörünün beklentisi karşılanacak hem de biz öğrencilerimize güzel bir hizmet vermiş olacağız" dedi.TÜRKİYE'DE İLK DEFA BİR ÜNİVERSİTE İLE BU KADAR KAPSAMLI BİR PROTOKOL İMZALANIYORİmzalanan protokole yönelik memnuniyetini dile getiren Yenibiris.com Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdürü Eren Çamlıkaya ise şunları söyledi:"İstanbul Kültür Üniversitesi ile bir protokole imza attık. Yenibiris.com olarak çok heyecanlıyız.

Türkiye'de ilk defa bir üniversite ile bu kadar kapsamlı bir protokol imzaladığımız için çok gururluyuz. Programın içeriğinde yaklaşık 70 saatlik bir online eğitim olacak. İletişim tekniklerinden zaman yönetimine, verimlilik araçlarından iş İngilizcesine kadar çok farklı konularda sektörün ihtiyacı olan eğitimlere yer vermeyi planlıyoruz. Bu eğitimi alan öğrencileri ve İstanbul Kültür Üniversitesi mezunlarını, İşe Hazırım sertifikası ile işverenlere ayrıcalıklı olarak Yenibiris.com'da göstereceğiz. Diyelim ki bir firma bir pozisyon için 100'e yakın başvuru aldı. Bu başvurular arasında bu sertifikayı alan öğrenciler öncelikli olarak gösterilecek. İşe Hazırım olarak etiketlenecekler ve diğer rakiplerine göre aslında avantaj sağlamış olacaklar. Çünkü üniversite boyunca bu eğitimlere katılarak, emek sarf ederek, diğer adaylardan kendilerini ayrıştırmış olacaklar. Bu şekilde bu sertifikanın uzun yıllar boyunca gelişerek, gündemdeki konuları içinde barındırarak, farklı eğitimleri de içine alarak gelişmesini bekliyoruz ve adaylara da büyük avantaj sağlayacağını düşünüyoruz."ZAMAN İÇERİSİNDE FARKLI SEKTÖRLERE DE YER VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZMüfredatla ilgili de bilgi veren Çamlıkaya, "Öncelikli olarak başlangıç aşamasında ortak bir müfredat hazırladık.

Burada iş İngilizcesi, iletişim teknikleri, zaman yönetimi, çatışma yönetimi, Excel ve Ofis Programları kullanımıgibi modüller barındırıyor. Zaman içerisinde farklı sektörlere göre de örneğin dijital çizim programları, modelleme programları yada istatistikle ilgili eğitimlere de yer vermeyi düşünüyoruz. Kişinin pozisyonuna bağlı olarak, okuduğu bölüme bağlı olarak farklı eğitimlere de katılabilecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde (Görüntülü Haber) İKÜ ile Yenibiris.com arasında 'İşe Hazırım' protokolü imzalandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

04 Ekim 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  06:56
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı