Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Görüntüden çözülemedi

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  01 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2006 - 02:19

  Bahçeşehir cinayeti CD’sini izleyen mahkeme heyeti, görüntülerin çok silik ve bozuk olduğunu belirterek hiçbir ipucuna rastlanmadığını açıkladı.

  Bahçeşehir’de, oto yıkama şirketi sahibinin öldürüldüğü cinayetle ilgili güvenlik kameraları görüntüleri, net olmadığı için teşhis konusunda yarar sağlamadı. 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, eski sevgilisi Selin Işkın’ı kaçırıp işyeri sahibi Evren Açıkgöz’ü öldürmekten tutuklu yargılanan Mustafa Baran ve ona yardımla suçlanan Umut Uğur getirildi. Geçen celse tahliye edilen Koray Çalışkan ile Baran’ın dayısı, tutuksuz sanık Yavuz Baran ise duruşmaya katılmadı. Selin Işkın ile Baran’ı tanıştıran arkadaşları Irmak Avşar ifadesinde, "Ben, Koray, Selin ve Mustafa sık sık Koray’ın arabasıyla gezerdik. Cinayeti görmedim ancak daha sonra jandarma bana kamera görüntülerini 3 kez izlettirdi. Bazı karelerde Mustafa’yı çok net teşhis edebildim" dedi. Taraf avukatları da daha önce mahkemenin incelediği, cinayetin işlendiği şirketin güvenlik kameralarına ait CD’nin tekrar izlenmesini istediler.

  Bunun üzerine mahkeme heyeti, 15 gün önce CD’yi izledi. Ancak görüntülerin çok silik ve bozuk olduğunu tutanağa geçen heyet, bu şekilde cinayetle ilgili hiçbir ipucuna rastlanmadığını belirtti. Duruşma, Savcı’nın mütalaasını hazırlaması için ertelendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı