Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Görmeyen inanmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Aşırı sıcak, tıklım tıklım dolu tribünler ve ‘‘yasak savar’’ gibi bir maç. Sonuçta, iyi oynamamasına rağmen tam tamına 6 golle 3 puanı cebine indiren bir Trabzonspor..

Ununu elemiş, eleğini asmış, şampiyonluk yolunda havlu atmış, kalan maçlarının tümünü kaybetse bile UEFA Kupası'na katılmayı garantilemiş amaçsız Trabzonspor karşısında, Kayserispor da futbol olarak ortaya hiçbir şey koyamadı. Özellikle, bordo mavililerin koridora dönen sağ kulvarından yeterli atak girişiminde bulunamadı. İlk yarıda Serkan ve Kalenga'nın ayağından yüzde yüz gollük fırsatlardan yararlanamadı.

Trabzonspor, ligde jübile yapmış bir görünümde. Ogün ve Hami'den yoksun kadroyla mücadele etti. Kabul. Ancak, iki oyuncusunun yokluğu bir takımı bu denli etkilememeli. Karadeniz ekibinin savunması ise, tam anlamıyla bir felaket. Yürüye yürüye oynayan Kayserispor'dan 5 gol yemeleri bunun en büyük delili. Orhan da olmasa, dün bordo mavililerin çoğunu sahada göremeyecektik. Dinamo gibi çalışan, iki gol atan, iki de attıran Orhan, maçın yıldızıydı. Hele bir, kendisinin ikinci, takımının üçüncü golü var ki, sormayın gitsin. Pasını verdi, baktı ki Tolunay atamıyor, kendi pasına yetişti ve kafayla topu filelere gönderdi. Maça imzasını koyan bir başka isim de Kayserispor'un üç golünü kaydeden Uğur'du. Sarı kırmızılıları üç kezk yenilgiden kurtarmasına rağmen, onun üç golü de bir işe yaramadı.

Şimdi, ‘‘Altı gol atmış bir takım bu kadar eleştirilir mi?’’ diyeceksiniz. Maçı görmeyen inanmaz. Herkesin yürüye yürüye tamamladığı bir müsabakada methiye yazsak, kendimize saygımızı yitiririz. Gerçek bu!Bunları da Beğenebilirsiniz