ADANA HABERLERİ

Görme engellilere Kur'an kursu

DHA
28.03.2016 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

ADANA'nın Seyhan İlçe Müftülüğü'nde görme engellilere yönelik açılan Kur'an kursunda eğitim devam ediyor.
Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ve Çukurova İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, Adana Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi'ndeki kursu ziyaret etti. Ziyarette görme engelli kursiyerlere yönelik hazırlanan, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim meali ve çeşitli kitaplar hediye edildi. Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller yaptığı açıklamada "Gönül gözüyle gören kardeşlerimizin bu sevincini görmek bizim için çok büyük bir mutluluk. Adana’da ve Seyhan’da bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. Güller kurs hocası Bekir Şen'e de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Çukurova Müftüsü Hüseyin Güller ise Çukurova ilçesinde de görme engellilere yönelik kurs açmayı planladıklarını belirterek "En büyük sıkıntıyı öğretici hoca temininde yaşıyoruz. Bu amaçla bir görevlimizi kursa gönderdik. Başarıyla tamamlayarak döndüğü zaman biz de işitme engellilere yönelik bir kurs açacağız" dedi.

ADANA,(DHA)
EŞ(28.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Görme engellilere Kur'an kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Görme engellilere Kur'an kursu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı