Ege Haberleri

EGE

  Görme engelliler navigasyon istedi

  Ramazan ÇETİN, (DHA)
  17 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ekim 2011 - 21:29

  Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Muzaffer Eskin, otobüs ve duraklara, hangi durakta olunduğunu, bir sonraki durağa ne kadar mesafe ve süre kaldığını, gelecek otobüsün numarasını, kaç dakika sonra geleceğini bildiren navigasyon cihazlarının takılmasını istedi.

  Eskin, “Otobüse bindiğimiz zaman, şoförlerden ineceğimiz durağa geldiğimizde bizi uyarmalarını istiyoruz. Bazen şoför arkadaşlar bizi uyarmayı unutuyor. Ayrıca kaldırımlara araç park edilmemesini istiyoruz. Biz yürürken kaldırıma park eden araçlara çarpıyoruz ve yolun ortasından yürümek zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

  Denizli Şube Başkanı Muzaffer Eskin, yönetim kurulu üyeleri Emel Sargın, Yaşar Telli ve Şube Sekreteri Azmi Ermiş, görme engellilerin sorunları, çözüm yolları ve isteklerini dile getirdi. Yeni çıkarılan Dernekler Yasası’na göre, engelli derneklerinin yönetim kurullarının profesyonellerden oluşturulabileceği ve kendilerine maaş bağlanabileceğini kaydeden Ermiş, “Engelli hareketi, it izinin, at izine karıştığı bir yolda yürüyor. Engelli adı altında dernek kuranlar para topluyor. Paraları kendileri arasında paylaşıyorlar. Bunun önüne geçilmeli” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı