« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Görme Engelliler Antalya'da

Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2011 faaliyet programında yer alan Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesinde sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Görme Engelliler Spor Federasyonu, Kemer Kaymakamlığı ve Kemer Belediye Başkanlığı'nın Göynük beldesindeki Le Chateau De Prestige Oteli'nde ortaklaşa düzenlediği şampiyonanın başhakemi Fatma Yılmaz, görme engeliler düzeyinde Türkiye'nin en üst düzeydeki turnuvasının gerçekleştiğini söyledi.

Yılmaz, “Dünya olimpiyatları seviyesinde bir turnuva diyebiliriz. Teknik anlamda böyle. Ama bir dünya şampiyonası ile bir olimpiyat şampiyonası ile kıyaslamak mümkün değil. Turnuva ile ilgili hiçbir sorunumuz yok. İyi yarışmacılarımız da var, milli takım sporcularımız burada kendi aralarında bir bulaşma oldu” dedi.

Kadınlarda 21 sporcunun şampiyonaya katıldığını dile getiren Yılmaz, geçmişte turnuvaya sadece 3 kadın sporcunun katıldığını belirterek, bunun Türkiye adına büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Yılmaz, gençler kategorisinde 34, diğer grupta da 75 sporcunun mücadele ettiğine işaret ederek, “Bu da görme engeliler adına olumlu, çünkü eskiden tek kategoride yapılıyordu. Katılım anlamıyla da bu sene sayımız fazla bu da bizi çok sevindiriyor” dedi.

Hiç görmeyen, az gören ve biraz daha fazla görenler olmak üzere sporcuların 3 kategoride yarıştığı şampiyona yarın sona erecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler