Gündem Haberleri

  Görme engelli öğrencinin dizüstü bilgisayarı çalındı

  İHA
  20.01.2012 - 15:43 | Son Güncelleme:

  Beyşehir ilçesinde görme engelli üniversite öğrencisi gencin, otobüs durağında beklerken içinde dizüstü bilgisayar bulunan valizi çalındı.

  Konya’nın Beyşehir ilçesinde, otobüs durağında beklerken valizinin ve içerisindeki dizüstü bilgisayarının çalındığını ileri süren görme engelli üniversite öğrencisi, hırsıza çağrıda bulunarak, "Elini vicdanına koyup getirirsen çok memnun olurum" dedi.

  Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu 1. sınıfta pazarlama eğitimi gördüğünü belirten görme engelli öğrenci Haydar Karabahçe, içerisinde şahsi eşyaları ve bir dizüstü bilgisayar bulunan valizinin otobüs durağından kısa süreli ayrıldığı esnada çalındığını ileri sürerek polise başvurdu. Otobüs durağında bir arkadaşıyla beklerken yakındaki kırtasiye dükkanına bir ihtiyacını temin etmek için kısa süreliğine gittiğini, bu esnada ağırlığından dolayı yanında taşımadığı valizinin dönüşte yerinde olmadığını iddia eden görme engelli öğrenci Karabahçe, "Görme engelli olduğum için bavulu zorlanmam nedeniyle yanıma almadım, duraktaki bilet gişesinin yanına bıraktım. Dönüşte valizim yerinde yoktu. Kişisel eşyalarım önemli değil ama dizüstü bilgisayarım benim için çok önemli. Tüm notlarım, derslerim bu bilgisayarda ve ben bu bilgisayar üzerinde çalışıyorum. Benim her şeyim. Polise haber verdikten sonra civardaki güvenlik kamera görüntüleri de incelendi ama o noktayı görmediği anlaşıldı" dedi.  

   Görme oranının yüzde 5 ile 10 arasında değiştiğini, akşamları ise karanlıkta görme konusunda daha da zorlandığını anlatan Karabahçe, "Bilgisayar benim için bir nevi görmem gibi bir şey. O yüzden, bu işi yapan hırsıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Elini vicdanına koyup, getirirse çok memnun olacağım. Çünkü, çok büyük bir sıkıntıya düştüm, ne yapacağımı bilmiyorum. Durumum da fazla iyi değil" şeklinde konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı