Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Görme engelli Atletizm Şampiyonası'nda skandal iddiası

Görme Engelliler Atletizm Federasyonu Antrenörü Yılmaz Kaya, Avrupa Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na klasmanda 5'inci sıradaki İpek Keleş'in yerine 11'inci sıradaki Zülfikar Süre'nin dahil edilmesinin "skandal" olduğunu iddia etti.

BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Yılmaz Kaya, federasyonun Galler'de yapılacak şampiyonaya 17 sporcu yerine 10 sporcu ile katılma kararı aldığını söyledi. Klasmanında 5'inci sırada yer alan Gaziantep'ten İpek Keleş'in yerine 11'inci sıradaki Çankaya Belediyespor'dan Zülfikar Süre'nin dahil edilmesine tepki gösteren federasyonun Teknik Kurulu'nda da yer alan Yılmaz Kaya, Doğan Haber Ajansı'na (DHA) Atıcılar'daki Olimpik Atletizm Stadı'nda şunları söyledi:
"17 sporcumuz başarılı olarak Galler'de yapılan Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını elde etti. Ancak federasyon 10 sporcu göndereceğini belirtti. İpek Keleş'in çıkartılıp yerine Çankaya Belediyespor'dan Zülfikar Süre'nin dahil edilmesi gerçekten çok üzücü. Bu konuda yaptığımız girişimler de sonuçsuz kaldı."

"STAJYER ANTRENÖR GİDİYOR"

Stajyer konumundaki Konya Bölgesi antrenörü Tuğba Cesur'un sadece millilik adedini tamamlamak için kadroya davet edilmesini de "skandal" olarak nitelendiren Yılmaz Kaya, kendisinin ise şampiyon listesinde yer almadığını öne sürdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler