Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Görme engelli anne, bebeğini bu gözlükle gördü

  Hürriyet Haber
  26.01.2015 - 12:29 | Son Güncelleme: 26.01.2015 - 18:02

  Teknoloji dünyası 2015’i müthiş bir olayla karşıladı. Görme engelli anne, taktığı özel gözlük sayesinde dünyaya yeni getirdiği bebeğini gördü. O anlar, izleyen milyonları gözyaşına boğdu.

  Huffington Post’un haberine göre, Kathy Beitz çocukluğundan bu yana görme engelli. En büyük isteği ise oğlu doğduğu ilk gün onu görebilmekti. Görme engelli kişiler için özel gözlükler üreten eSight şirketi, Beitz’in isteğini öğrenip harekete geçti. Bu özel gözlüklerden birini bir günlüğüne genç anneye ödünç verdi.

  Ablası, Beitz’in bebeğini ilk gördüğü anı videoya kaydetti. Mucizevi deneyim böyle görüntülendi

  Genç anne, yaşadığı anları “Hayatta gördüğüm ilk bebeğin benim bebeğim olması çok etkileyici Ayakları eşiminkilere ne kadar da çok benziyor. Eşimin ona nasıl baktığını görmek de inanılmaz güzel bir duygu. Bebeğime âşık oldum” diye ifade etti.

  GÖZLÜKLERİN TANESİ 35 BİN TL

  Gözlükler, görme kaybı yaşayan insanlara, gelişmiş bir bilgisayarla gerçek zamanlı bir video sunuyor. Kamera ve görüntü teknolojisinin kullanıldığı gözlüklerin tanesi 15.000 dolar (35.000 bin TL)
  Huffington Post’a konuşan abla Felix de görme engelli. Bu teknolojiyi kullanmaya tüm aileyi nasıl ikna ettiğini bu sözlerle anlattı: “Ben, çocuklarım doğduğunda onları göremedim. Kathy benim yaşadığım zorlukları yaşamak zorundaydı. Gözlükleri ilk denediğimde bir çocuğum 6 diğeri 2 yaşındaydı. Kathy bu gözlükleri denediğinde 5 aylık hamileydi ve biz onun bebeğini doğduğunda görebileceğini anlamıştık. Bebeğinin nasıl göründüğünü bilecekti.”

  Etiketler: Kathy Beitz
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı