Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Görme bozukluğu okul başarısını olumsuz etkiliyor

  Hürriyet Haber
  11 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 11 Eylül 2000 - 00:01

  GÖRME bozukluklarının, okuldaki başarıyı olumsuz yönde etkileyeceğini belirten göz sağlığı uzmanları, anne babalara yeni öğretim yılı başında çocuklarının göz muayenelerini yaptırmalarını öneriyorlar.

  Uzmanlar, görme bozukluklarının başarıyla orantılı olduğunu belirtirken, çocukların okul başarısına destek olmak amacıyla Dünya Göz Hastanasi de yeni bir uygulama başlattı. Dünya Göz Hastanesi, Eylül ayı boyunca ilköğretim çağındaki 6-14 yaş grubu çocukların muayene ücretlerinde yüzde 50, tetkik, tedavi ve ameliyatlarda yüzde 20 indirim uygulayacak. 1996 yılında kurulan Dünya Göz Hastanesi'nin yetkilileri ayrıca bu uygulamanın her yıl tekrar edileceğini de belirttiler.

  Dünya Göz Hastanesi uzmanları, bazı göz hastalıklarının ilköğretim çağı çocuklarında teşhis edilmesinin tedavideki başarıda büyük rol oynadığına dikkat çektiler. Görme kalitesinin okul başarısıyla orantılı olduğunu belirten uzmanlar, ‘‘Görme bozukluğuna bağlı olarak, sınıfta öğretmenlerin tahtaya yazdıklarını eksik not alan çocukların başarıyı yakalaması çok güçtür’’ dediler.

  Dünya Göz Hastanesi, Eylül ayı boyunca ilköğretim öğrencilerine indirimli tarife uyguluyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı