« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gori, Fiorentina başkanlığından çekildi

İtalya'nın Fiorentina kulübü başkanı Vittorio Cecchi Gori, yaptığı yazılı bir açıklama ile Cecchi Gori Grubu ve Fiorentina Kulübü başkanlığından çekildiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakkında kara para aklama ve uyuşturucu bulundurma suçlarından savcılık tarafınca soruşturma açılan Cecchi Gori, bu iddialardan şirketlerinin ve Fiorentina Kulübü'nün zarar görmemesi için şimdilik tüm görevlerinden çekildiğini bildirdi.


Gori yaptığı  açıklamada, "Kişiliğime ve şirketlerime karşı bilinçli ve adaletsizce saldırılar olmaktadır. Grubum bir dalaverenin kurbanı haline getirilmek istenmektedir. Bu iddiaları açıklığa kavuşturmak ve üstün bir şekilde çıkmak için gruplarımdaki yönetimleri güvendiğim kişilere emanet ediyorum" denildi.


Fiorentina'nın kendisi ve ailesi için en önemli konu olduğunu ifade eden Gori, "Umarım ki, sonunda tüm Floransa halkı Fiorentina formasının etrafında toplanır" dedi.


Başkan Gori, mali darboğazı aşmak için  geçtiğimiz günlerde Rui Costa'yı Milan'a Toldo'yu da bir diğer İtalyan kulübü olan İnter'e vermişti. Bu arada Fiorentina'nın, Floransa Ticaret Mahkemesi'ndeki davasına çarşamba günü devam edilecek.


 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz