Dünya Haberleri

DÜNYA

  Görgü tanıkları anlatıyor

  Hürriyet Haber
  22 Eylül 2005 - 11:48Son Güncelleme : 22 Eylül 2005 - 11:48

   Serhat Midyat

  Şu anda hiçbir şey yok. Ama hani derler ya “Fırtına öncesi sessizlik” inanın aynısı yaşanıyor. İnanılmaz sinir bozucu birşey. Biz Houstondayız şu an ve hiçbir yere gitmiyoruz. En son büyük deprem de İstanbul'da yaşıyorduk ve O' nu atlattıktan sonra umarım bunu da atlatırız. Size yazmaya devam edeceğim.

   Okan Göksal

  Florida'yı sıyırıp geçti, yoğun yağmur ve rüzgar birkaç sökülen ağaç dışında bir sorun olmadı Flori'da da allahtan. Tropik fırtına olarık geçti burdan ama Meksika Körfezi'nde deniz suyu sıcaklığı yüksek olduğu için orada çok kuvvetlendi. Şu anda tarihin en büyük 3. kasırgası olarak görülüyor.

  En son ölçümde 892 milibar dı fırtına merkezindeki basınç. Galveston'u vurması bekleniyor. 15 feet duvarlar var orda sel suyuna karşı ama bakalım. New Orleans da yağış yüzünden gene şu altında kalabilir. İnsanlar Katrina'dan dolayı çok tedirgin. Houston'da tehlike altında.

  Kasırga üzerinde 20 rafineri bulunuyor ve birçok petro kimya tesisi. Geçen Katrina geldiğinde 6 doları bulmuştu galonu. Şimdiden Körfez üzerindeki petrol platformları etkilenmiş durumuda. Petrol fiyatlarının artması kaçınılmaz gözüküyor gene.

  Galveston Texas'a geldiğinde kategori 4'e düşmesi bekleniyor ama, geçen sefer New Orleansı vuran Katrina'da aynı şeyi söylemişlerdi, ama şehir yerle bir oldu. Durum kötü gerçekten.

  Sevgiler selamlar

   Can Alta

  Şu anda Houston'dayız Galveston buraya yaklaşık olarak 70-80 km. Houston'dan güvenli bölgelere giden bütün anayollar tıkalı durumda. Bütün süpermarket rafları neredeyse tamamen boşaldı. Benzin istasyonlarında kuyruklar var ve birçoğunda benzin yok. Bende yarın perşembe sabahı daha güvenli kuzeyde bir bölgeye gideceğim. Şu an için durum böyle hava oldukça sıcak ve güneşliydi bütün gün halende gayet normal. İnşallah burada yaşayan bütün Türklerle birlikte bunu hayırlısıyla atlatacağız.

  Selamlar.


   Sedat Kadirogullari

  New Orleans ve Teksas Huoston'u vurması bekleniyor. Halk arabalarla, yolcu taşıma araçları ve Red hacin yardımları ile şehirler terk edilip, insanlar yüksek yerlere kaçıyor. Florida

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı