Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Görevine döndüğü gün istifa etti

  A.A.
  03.11.2009 - 18:21 | Son Güncelleme: 03.11.2009 - 18:21

  Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan tarafından görevinden alınan Meslek Yüksel Okulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. İrfan Çağlar, mahkeme kararıyla görevine döndüğü gün istifa etti.

  MYO Müdürü Prof. Dr. Çağlar, makamında düzenlediği basın toplantısında, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan tarafından 11 Ağustos tarihinde görevden alındığını hatırlattı.

  Yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü görevinden “keyfi ve hukuksuz” bir şekilde uzaklaştırıldığını savunan Çağlar, görevine yeniden dönebilmek için ağustos ayı içerisinde Çorum Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açtığını anlattı.

  Davanın dün sonuçlandığını ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini bildiren Çağlar, bugün itibariyle yeniden görevine başlayabileceğini belirtti.
  Rektör Kılıçkaplan tarafından keyfilik yönü ağır basan bir kararla görevden alınmasının hiçbir gerekçeye ve soruşturmaya dayanmadığını ileri süren Çağlar, “Sosyal, insani ve kurumsal itibarıma saldırı olarak düşündüğüm bu işlemin düzeltilmesi için idari yargıya başvurdum. Yaşanan süreç içerisinde verilen hukuk merkezli mücadele, makam ve mevki kurtarma mücadelesi değildi. Mücadelem itibar ve onur mücadelesiydi. Hukuk bu onur ve itibarı bana iade ederek, maksadın hasıl olmasına katkı sağladı” dedi.

  MYO'nun kendisi için onur, itibar ve referans olduğunu vurgulayan Çağlar, şunları kaydetti:
  “Gelinen bu noktadan sonra şahsımın mevcut yönetim altında görev alması tenezzül anlamına geleceğinden, şimdiye kadar yapılan ve bundan böyle yapılması muhtemel hukuksuzluklara ve yanlışlara ortak olmamak adına bugün başladığım MYO Müdürlüğü görevinden ayrılıyorum.”
  Çağlar, MYO Müdürlüğü'nden ayrıldıktan sonra Hitit Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Başkanı olarak görevini sürdüreceğini bildirdi.
  Rektör Kılıçkaplan tarafından görevden alınan MYO Müdürü Prof. Dr. Çağlar'ın yerine Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi'nden Doç. Dr. Menderes Suiçmez atanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı