Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Görevimi tamamlamak istiyorum

  Telegraph
  20.10.2011 - 09:55 | Son Güncelleme:

  İsrail’le Hamas arasında yapılan tutuklu takası sonucu serbest kalan Filistinli mahkumlardan Vafa el Bis, çocukluk hayalini gerçeğe çevirerek hayatını “Filistin mücadelesi için feda etmek istediğini” söyledi.

  Ailesiyle bir araya geldikten sonra İngiliz Telegraph gazetesine konuşan Vafa, başarısız olduğu, intihar saldırısını tamamlamak istediğini belirtti.

   

  Filistinli çocuklara “kendisini örnek almalarını” tavsiye eden Vafa, İsrail’de intihar saldırısı düzenlemek isterken yakalandığı 2005 yılında henüz 21 yaşındaydı.

   

  VAFA EVİNDE BÖYLE KARŞILANDI / FOTO GALERİ

   

  Vafa, hedefinin, bir doğalgaz tankı patlamasında aldığı yaraların tedavisi için yatırıldığı İsrail hastanesi olduğunu söyledi. Ancak Vafa hastaneye ulaşamadan, Gazze sınırındaki güvenlik noktasında durduruldu ve üzerindeki 10 kg ağırlığındaki patlayıcı ortaya çıkarıldı. Genç kadın o esnada kendini havaya uçurmak istedi ama mekanizma çalışmadı.

   

  “TEK PİŞMANLIĞIM BAŞARISIZ OLMAK”

  Oyuncaklarla dolu yatak odasında konuşan Vafa, İsrail hapishanesinde geçirdiği altı yılın ardından duyduğu tek pişmanlığın kendisini ve güvenlik noktasındaki askerleri öldürememek olduğunu ifade etti.

   

  Vafa, “Gazze’nin ilk kadın şehidi olmak ve öldürebildiğim kadar İsrail askeri öldürmek istiyordum… Çocukluğumdan beri şehit olmak istedim. Yaptığımın onurlu bir şey olduğunu düşündüm. Ancak Allah bana izin vermedi… Eğer şansım olsaydı, Filistinli çocukları öldüren İsrailli askerlerden intikamımı alacaktım” dedi.

   

  Filistin toprakları işgal altında olduğu sürece şehitlerin de olacağını ve direnişin devam edeceğini belirten Vafa, “Bugün bir intihar saldırısı düzenlemeyi üç kat daha fazla istiyorum… Cihat onurlu bir şey ve bundan dolayı gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı