« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Göreve ilk geldiğimde HRT'nin durumu felaketti

HRT takım patronu Luis Perez-Sala, İspanyol ekibinde göreve getirldiği sırada takımın durumunun "felaket" seviyesinde olduğu itirafında bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, eski Minardi pilotu olan Perez-Sala, geçtiğimiz yıl takımın yeni sahibi Thesan Capital tarafından HRT'de görevlendirilmişti.

HRT'nin Colin Kolles yönetimi altında olduğu dönemde, 2011 İngiltere GP sırasında takıma geldiğini söyleyen Perez-Sala, o dönem gördüklerinin moral bozucu olduğunu ifade etti.

El Pais'ye konuşan Perez-Sala, "Tam bir felaketti. Takımda bir organizasyon yoktu, güvenirliğini kaybetmişti. Aerodinamik araştırma yoktu. Evi yoktu, kimliği yoktu" diye konuştu.

Perez-Sala, "Herşey dışarıdan tedarik ediliyordu. Takımın teknisyenleri farklı yerlerden geliyordu. Bunun bir İspanyol ekibi olduğu söyleniyordu ancak İspanyol olan hiçbir şey yoktu" dedi.

Takımın o günden bu yana büyük bir değişim geçirdiğini anlatan Perez-Sala, yeniden yapılanma ve takımın merkezini Madrid'e taşımasıyla önemli değişikliklere imza attıklarını kaydetti.

İspanyol bir pilot olarak Pedro de la Rosa'nın takıma gelmesinin kritik önem taşıdığını da belirten Perez-Sala, "Bir İspanyol'du. Tecrübeli, dürüst bir pilot. Formula 1'den 10 yıldan fazla süre geçirdi, herkesi biliyor, bir aracının mekanikerlerle, mühendislerle nasıl geliştirileceğini biliyor. Bir pilot olarak takıma büyük katkıları oldu. Bizimle birlikte olması büyümemize, rasgele denemede bulunmaksızın bir plan yapmamıza yardımcı oldu" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz