ANKARA HABERLERİ

Görevden ayrılmadan elini taşın altına koy

Gizem KAYACIK
22.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Büyükşehir Belediyesi’ni Akpınar’daki Güneş Apartmanı konusunda elini taşın altına koymaya davet ederken, “Akpınarlıyı seçimde görevden ayrılmadan güvenli bir konuta kavuştur” ifadesini kullandı.

Gizem KAYACIK

Çankaya Belediyesi Başkanı Bülent Tanık, düzenlediği haftalık basın toplantısında Akpınar Mahallesi’ndeki heyelanda zarar gören Güneş apartmanına ilişkin açıklamalar yaptı. Son hukuki durumun bu işin adli sahibinin Büyükşehir Belediyesi’nin olduğunu gösterdiğini savunan Tanık şunları söyledi:
“Kanun, afet durumunda onu sorumlu tutmaktadır. İlçe belediyelerinde afete yönelik birim bile yoktur. Planlamayı, alt yapıyı ve afetle ilgili özel örgütlendirmeyi bünyesinde bulunduran kurum buraya elini atmamaktadır. Ama biz her şeye rağmen belediye olarak orada bulunmak zorunda hissettik ve elimizden gelen görevi yapmaya çalıştık. Güneş Apartmanı’nın yıkım ihalesinde her türlü hazırlığı yaptık ama incelemeler sonucu kimin sorumlu olduğu ortaya çıkınca Büyükşehir Belediye Meclisi daha önce alınmış olan bütün kararları iptal etdip, ‘Burayı ben yapacağım’ dedi. Bu kararın üzerinden üç aya yakın bir zaman geçti. Güneş Apartmanı’nı Çankaya Belediyesi yıktı.

İş görmek istiyorum

Biz bu yapıyı asli sorumlu Büyükşehir Belediyesi olmasına rağmen yıkarak sorumluluğumuzu yerine getirdik. ‘Burayla ilgili her işi ben yapacağım’ dedikten sonra Büyükşehir Belediyesi ne yapmıştır onu soruyorum. Daha fazla vakit geçmeden Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunu hatırlamasını istiyorum. Ben bu kez süre vermeyeceğim. Seçim atmosferine girildi. Süre vererek gerilim yaratmak değil, iş görmek istiyorum. Haydi Büyükşehir, elini taşın altına koy. 50 bölge parkı yapmak yerine beş tane yap hiç olmazsa görelim. Akpınarlı’yı da seçimde görevden ayrılmadan güvenli bir konuta kavuştur.”

Atakule’nin tarihi önemi var

Başkan Tanık, gazetecilerin Atakule’nin yıkımıyla ilgili sorduğu soruya da yanıt verdi. Atakule’nin alt kısmında revizyon olduğunu söyleyen Tanık, “Kulenin yıkımı söz konusu değil. Atakule’nin kentleşme tarihindeki yeri çok önemli. Bu yapıları işlevsiz hale getiren şehircilik anlayışını yanlış buluyorum. Kuledeki revizyon bölgeyi tekrar önemli kılacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Görevden ayrılmadan elini taşın altına koy haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı