NEVŞEHİR HABERLERİ

Göreme’de Turistlere Aşure İkram Edildi

IHA
30.10.2015 - 16:35Son Güncelleme :

GÖREME BELEDİYESİ TARAFINDAN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE CUMA NAMAZI SONRASI AŞURE İKRAMINDA BULUNULDU

IHA

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme Beldesinde yerli ve yabancı turistlere aşure ikramında bulunuldu.
Turizmin başkenti Göreme’de Merkez Cami’de Cuma namazı çıkışı vatandaşlara ve turistlere Muharrem ayı nedeniyle aşure ikram edildi.
Göreme Belediyesi kültürel ve sosyal çalışmalarına devam ediyor. Muharrem ayı içerisinde olduğumuz şu günlerde Cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure ikram edildi. Namazdan çıkan vatandaşlara ikram edilen aşure vatandaşlar tarafından beğenildi. Yaklaşık 700 vatandaşın katıldığı aşure ikramında çevreden geçen yabancı turistlerde katıldı.
Kapadokya Aşçılar Derneği Osbar mutfağında usta aşçıların hazırladığı aşureyi ustalar ve usta adayı öğrenciler dağıttı.
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, kültürel ve geleneksel yönlerimizin unutulmaması ve yaşanması için aşure ikram ettiklerini söyledi. Başkan Cingil, “Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlarımıza ve turistlere aşure dağıttık. Toplam bin kişilik hazırlattığımız aşure vatandaşlarımız tarafından ilgi gördü. Bu çalışmayı önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Göreme’de Turistlere Aşure İkram Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Göreme’de Turistlere Aşure İkram Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı