GİRESUN HABERLERİ

Görele’de Trilyonluk Proje Hayat Buluyor

IHA
22.10.2015 - 15:44Son Güncelleme :

GÖRELE'DE TİRİLYONLUK PROJE HAYAT BULUYOR.GÖRELE BELEDİYE BAŞKANI TOLGA ERENER İLE İLLER BANKASI YETKİLİLERİ TARAFINDAN PROTOKOL İMZALANARAK GELEVERA DERESİNDEN ARITMA İLE BİRLİKTE GÖRELE, TİREBOLU VE ESPİYE'YE VERİLECEK OLAN TEMİZ VE UCUZ İÇME SUYU İÇİN DEV ADIM ATILDI.

IHA

Gelevera Deresi’nden arıtma ile birlikte Görele, Tirebolu ve Espiye’ye verilecek olan temiz ve ucuz içme suyu projesi için dev adım atıldı.
Maliyeti yaklaşık 70 ila 80 Trilyon civarında olan dev proje için Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ile İller Bankası yetkilileri tarafından protokol imzalanarak, ilçeye bu büyük hizmetin kazandırılması için ilk adım atılmış oldu.
Yakın bir zamanda kazandırılacak proje ile birlikte vatandaşlar temiz bir yayla suyuna kavuşurken, 1960’lı yıllarda yapılmış olan şehir şebeke hattı da baştan aşağı yenilenmiş olacak.
Bu projeyi çok önemsediğini, Görele’de büyük bir hizmetin daha kapısını araladıklarını belirten Başkan Erener "Gelevera deresinden arıtmayla beraber Görele’ye gelecek olan içme suyu projesiyle halkımız temiz bir yayla suyuna kavuşmuş olacak. Bizlerde mahalli seçimler öncesi söz verdiğimiz bir vaadimizi daha gerçekleşmenin mutluluğunu yaşayacağız. İnşallah Görele çok önemsediğim büyük bir projeye daha kavuşmuş olacak. İller Bankası yetkilileri ile protokol imzalanarak, bunun ilk adımını da böylelikle attık" dedi.
Projenin tahmini maliyetinin 70-80 Trilyon civarında olduğunu da hatırlatan Başkan Erener, “Bu projenin toplam maliyeti proje sonunda belli olacak ancak tahminlerimiz 70-80 Trilyonu göstermektedir. Bunun yüzde 40’nı Belediyemiz karşılayacak ve yarısı hibe olacak. Görele için yaklaşık 35-40 Trilyonluk dev bir proje. Bu proje ile birlikte ilçenin 1960’lı yıllarda yapılmış olan şehir şebeke hattı da baştan aşağı yenilenmiş olacaktır. Görele’ye bu güne kadar yapılabilecek en büyük hizmeti gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.
Projeye iki yıl içerisinde ihale ve diğer işlemlerinin tamamlandıktan sonra başlanılacağı ifade eden BaşkanErener, “Gelevera deresinden ilçemize gelecek olan içme suyu projesi iki yıl içerisinde ihale ve diğer işlemleri tamamlandıktan sonra başlanılacaktır. Görele şehir içi projesinin bütün hepsi yeniden çizilecektir. Görele temiz bir şebekeden yeni cazibeli içme suyuna kavuşacaktır. Bununla beraber Görele Belediyesi hududunda yaşayan 18 Bin vatandaşımız ve aynı zamanda toplam 13 tane köyümüz bu sudan faydalanacaktır” şeklinde konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Görele’de Trilyonluk Proje Hayat Buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Görele’de Trilyonluk Proje Hayat Buluyor haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:45
Sayfa Başı