Gündem Haberleri

  Gördüm bombayı 16 No’lu bilgisayara bıraktı

  Ömer ERDEM - Serkan AKKOÇ
  10.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa'da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün arkasındaki İksir İnternet Kafe'de dün 14.05'te A-4 bomba patladı. 1 kişi öldü, 7'si polis 15 kişi yaralandı. Patlamada parçalanan sağ bacağı ameliyatla kesilen internet kafenin sahibi Zafer Işık yaşamını yitirdi.

  İnternet kafede çalışan ve patlamada yaralanan 18 yaşındaki Berat Yıldırım, bombayı, 3 gündür gelip internette sörf yapan, 1.70 boylarında esmer bir kişinin bıraktığını söyledi. Yıldırım, şunları söyledi: "Aynı kişi bugün de geldi. 16 numaralı bilgisayara oturdu. Çantasını da masanın altına koydu. İnternete girdiği sürece 3 çay içti. Bir ara tuvalet olup olmadığını sordu. "Yok" deyince, dışarı çıktı. Çantası masanın altındaydı. O çıktıktan bir süre sonra patlama meydana geldi."

  HEDEF POLİSLER Mİ

  Çevre sakinleri, Çevik Kuvvet'te görevli izinli polislerin bu kafeye gelip internete girdiklerini, bu yüzden hedef olabileceklerini söylediler.

  Yaralıların adları şöyle: Polis memurları Sinan Uygur, Serkan Sevindik (25), Volkan Canışık (25), Mustafa Kemal Kenar (23), Hakan Tülay (27), Bekir Polat (23), Ahmet Büyükekiz, kafe çevresinde bulunanlardan Cevat Küçük (15), Sercan Öztürk (15), Kemal Kajan (30), Nihat Kajan (53), Coşkun Küçük (13), Doğan Ay (12), Berat Yıldırım (18), Gökhan Erbaşlı (17).

  Sinir krizi geçirdi

  Yaralılardan Gökhan Erbaşlı’nın babası Ekrem Erbaşlı hastane önünde sinir krizleri geçirdi.

  PKK’nın işi

  Dün İstanbul’da düzenlenen bombalı saldırının sorumluluğunu PKK’nın uzantısı olan Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) diye adlandırılan radikal bir Kürt grup üstlendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı