« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gordon'la hesap zamanı

Gazeteler, Ada ekibinin teknik patronu Sam Allardyce’ın geçmişte yaşanan bir olay nedeniyle Beşiktaş Futbol Direktörü ‘ne düşman olduğunu yazdı.

Hilal YILMAZ / (DHA)
SON GÜNCELLEME
İNGİLİZ gazeteleri, Beşiktaş ile Bolton Wanderers arasındaki UEFA Kupası H Grubu maçına farklı bir açıdan yaklaştı. Bolton Menajeri Sam Allardyce’ın geçmişte yaşanan bir olay nedeniyle Beşiktaş Kulübü Futbol Direktörü Gordon Milne’ye ‘düşman’ olduğunu yazan gazeteler, ‘Allardyce, öcünü alacak’ ifadesini kullandı.

İngiliz basını, Allardyce’ın genç bir futbolcu iken Milne’in başında bulunduğu İngiltere Genç Milli Takımı seçmelerine girdiğini, ancak Milne tarafından beğenilmeyerek kadro dışında bırakıldığını yazdı.

Allaryce’ı geri çevirmişti

Times gazetesi, ‘Allardyce, öcünü alacak’ derken, Telegraph gazetesi ise haberi, ‘Allardyce, eski düşmanıyla karşılaşıyor’ başlığıyla duyurdu. Telegraph gazetesi, ‘Sam Allardyce, Gordon Milne ile ilk kez 33 yıl önce karşılaştı. O zaman Allardyce, 18 yaş altı kadrosunun gözde savunma oyuncusuydu. Milne ise gençler kadrosunun başındaydı ve Allaryce’ı geri çevirmişti. Şimdi yıllar sonra ikili İstanbul İnönü Stadı’nda tekrar karşı karşıya gelecek. Ancak bu kez rakip olarak’ ifadelerini kullandı.

Taktik Milne’den

UEFA Kupası esame listesinde Beşiktaş’ın teknik direktör bölümünde hiçbir ismim yazılmaması dikkat çekerken, dün takımın başında Özkaynak Düzeni Genel Koordinatörü Mehmet Ekşi sahaya çıktı. Ancak Ekşi sahaya çıkmadan önce genel koordinatör Gordon Milne ile bir araya geldi. İkili yaptıkları toplantıda Bolton maçının taktiğini konuştu. Uzun süren konuşmadan sonra İngiliz çalıştırıcı, Mehmet Ekşi’ye başarı diledikten sonra tribüne çıktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz