« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gordon’dan zirve sözü

11 yıl sonra Beşiktaş’a futbol direktörü olarak dönen Milne, ‘Avrupa’nın lideri olan bir Beşiktaş yaratacağız. Her şey yavaş yavaş olacak. Çok çalışacağız, hep birlikte çalışmalıyız’ diye konuştu. Beşiktaş’ta 6.5 yıl teknik direktörlük yapan ve 3 şampiyonluk kazandıran Gordon Milne, 11 yıl sonra alt yapı direktörü olarak döndüğü siyah beyazlı takımda herşeyin bir anda değişemeyeceğini söyledi.

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
‘Türkiye’ye Beşiktaş için döndüm, başka bir kulüp olsa kabul etmezdim’ diyen Milne şöyle konuştu: ‘1987’de İstanbul’a geldiğimde Fulya Tesisleri’nde hiçbir şey yoktu. Zor şartlar içinde çalışıyorduk. Tek saha vardı, duş yoktu.

Gelişme sürmeli

Futbol açısından kısa süre içinde ne kadar ileri gidildiğini görmek sevindirici.
Herkesi kutlamak lazım. Bu gelişme içinde çalışanları kutlamak lazım. Şimdi kulübün gelişmeye devam etmesi gerekir. Benim buradaki pozisyonum buradaki gelişmenin bir parçası olmak. Türkiye belki 10 yıl içinde AB’ye girecek. Bence bu garanti olacak bir şey. Futbol da diğer şeyler gibi ileri gitmeli. Bizim Avrupa ile rekabet etmemiz ve Avrupa’ya bir şeyler katmamız gerekiyor.

Bu adımda Beşiktaş’ın parçası olmak benim için güzel. Beş dakikada bir şey gerçekleştiremezsiniz, her şey yavaş yavaş olacak. Çok çalışacağız, hep birlikte çalışmalıyız. Avrupa’nın lideri olan bir Beşiktaş yaratacağız. Başkanla ilk görüştüğümde takımın başında Rıza vardı. Ben antrenörken Rıza kaptandı. Rıza, Beşiktaş ile 1 milyon mil koşmuştur, benim için de koştu. Ben Rıza hocaya destek olmak için buraya gelmiştim, yeni teknik direktör kim olursa olsun ona da destek olacağım.’

Milne ile iyi ikili olurduk

BEŞİKTAŞ’ta görevinden istifa eden teknik direktör Rıza Çalımbay, takımın başına daha iyi bir şekilde döneceğini söyledi. Çalımbay şöyle dedi: ‘Ben buraya döneceğim, hem de çok iyi şekilde döneceğim. Ben Beşiktaş’a borçluyum ve borcumu ödeyeceğim. Bırakırken de Bolton maçına çıkıp sonra bırakmak istediğimi söyledim. Yönetim kabul etmedi. Kalsaydım Beşiktaş’ı Avrupa’da çok iyi yerlere getirecektim. Taraftarların bana sahip çıkması, bazı kesimleri rahatsız etti. Belki de istenmeyen olaylar buradan gelişti. Gordon Milne ile birlikte çalışmayı çok isterdim. Beraber çok başarılara imza attık. Çok iyi bir ikili olurduk. Gökhan Keskin ile Zeki Önatlı’nın tercihleri beni üzdü.’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler