NEVŞEHİR HABERLERİ

Gör Bir Dernek Başkanı Mutlu:

IHA
20.10.2015 - 12:54Son Güncelleme : 20.10.2015 - 12:55

GÖRBİR DERNEK BAŞKANI

IHA

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme derneği Başkanı Erol Mutlu 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde yaşananlara dikkat çekti.
GÖR-BİR Dernek Başkanı Erol Mutlu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerin ardından ülkede ki bazı kesimlerin deva kuşu misali ülkenin gelişmişliğini görmezden geldiklerini söyledi.
GÖR- BİR Dernek Başkanı Erol Mutlu, “Bir ülkenin dünya kamuoyu nazarındaki olumlu imajı, o ülkeye uzun vadede ekonomik değer ve siyasi güç kazandırır. Ülkelerin olumsuzdan olumluya imaj değiştirmesi onlarca yıl sürebilir. Ancak eşyanın tabiatı gereği tersi yani olumludan olumsuza çok daha hızlı gerçekleşir. Türkiye müspet anlamda imaj değişikliğini on yıldan az bir sürede gerçekleştirmiş ender ülkelerden biridir. Bu gerçeği insaflı ve objektif herkes görüyor. Görmezlikten gelen ya da göremeyenler ya dünyada ve ülkemizde son on yılda olup biteni anlama kabiliyetinden mahrumlar ya da siyasi, ideolojik ve şahsi menfaatleri ve çıkarları uğruna, gerçeği kabul etme yerine, deve kuşu misali kolayı tercih edip ülkemizdeki olağanüstü gelişmeyi reddediyorlar. Türkiye’nin on yıldan daha az bir sürede, uluslararası zeminde olumlu anlamda imaj değiştirmesi konjonktüre bağlı olarak ya da tesadüfen olan bir durum değildir. Bu müspet değişim sabırlı ve dürüst, aynı zamanda planlı bir çabanın neticesidir. Bu başarı, halkın içinden gelen, halkın değerleri ile barışık ve hatta onları benimseyen, modern dünyayı tanıyan ve anlayan ve bu yüzden halkının yarısından fazlasının desteğini alan bir iktidarın varlığı ve samimi gayretleri sonucu sağlanmıştır. Gerçek anlamda halkı temsil eden, tek başına iktidar olmuş bir parti ve o partinin karizmatik, çalışkan başkanı liderliğindeki bir hükümetin siyasi ve ekonomik istikrarın, kalkınmanın ve ulusal başarının kaynağı olduğu apaçık ortadadır. Bu yüzden, Türkiye’nin yakaladığı bu başarı serüveninin devamı, ülkenin kalkınması ve dolayısıyla vatandaşın refahı ve huzuru için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi gerekiyor. İstikrarın devamını sağlayacak tek parti de AK Partidir. Çünkü AK Parti ülkemizin bu günlere gelmesinde büyük emek ve çabalar sarf etmiştir. AK Partinin ülkemizde ve dünyada ses getirecek yarım kalmış daha birçok projesi ve çalışmaları vardır.7 Haziran seçimlerinden sonra halkımız doğru olanı görmüştür ve 1 Kasım seçimlerinde de AK Partiyi tek başına iktidara getirerek gereğini yapacaktır. İşte şimdi biz de bu noktada diyoruz ki; istikrar kaldığı yerden devam etsin Türkiye büyüsün, Nevşehir büyüsün” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Gör Bir Dernek Başkanı Mutlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gör Bir Dernek Başkanı Mutlu: haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:43
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:49
  • Yatsı
   20:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı