Teknoloji Haberleri

  Google'ın 'Street View' özelliği artık Türkiye'de

  Hürriyet Haber
  22.10.2015 - 16:49 | Son Güncelleme:

  Google Haritalar hizmetinin en sevilen özelliklerinden 'Street View' yani 'Sokak Görünümü' artık Türkiye sokaklarında... Sosyal paylaşım sitelerinde ise şimdiden Google'ın bu hizmetiyle ilgili ilginç paylaşımlar yapılmaya başlandı. Siz de gözünüze çarpan ilginç Google Street View görüntülerini Twitter'da @Hurriyet hesabını mention'layarak bizimle paylaşın, yayınlayalım.

  Dünyanın en çok kullanılan online harita servisi olan Google Maps, 360 derece fotoğraflardan oluşan Street View özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu.

  Bir günlüğüne Cevat Kelle

  Street View özelliği sayesinde harita üzerinden desteklenen bölgeleri oradaymış gibi gezebiliyorsunuz. Ülkemizde kullanıma yeni açıldığı halde Güneydoğu bölgesi hariç ülkenin büyük bir bölümünü görüntüleme imkanı sunuyor.  HER 2.5 SANİYEDE BİR FOTOĞRAFLAMA YAPIYOR

  Uzun süredir yurtdışında kullanılan servis için çalışmalarını sürdüren Google, geçtiğimiz aylarda iş ilanı açmıştı. Google Street View çalışanları 18kg ağırlığındaki 15 kameralı çanta ile sokakları dolaşıyorlar. Her 2.5 saniyede bir fotoğraflama yapan 15 kamera bu fotoğrafları kusursuz GPS etiketi ile Google'ın genel merkezine yolluyor ve fotoğraflar titiz bir çalışma sonucu birleştirilerek Türkiye sokaklarını 360° görüntüleme imkanı sunuyor.

  Google Street View'e takılan tuhaf görüntüler

  Cihaz üzerinde 1 ileri seviye GPS anteni, 15 adet özel yapım 5.1mm lensli kamera, lensleri buğulanmadan koruyan özel ekipmanlar, güç ve veri kablosu bulunuyor. Günde sekiz saat dolaşan bu çalışanlara 4 bin 300 TL maaş veriliyor.Günde sekiz saat dolaşan bu çalışanlara 4 bin 300 TL maaş veriliyor.

  Sosyal paylaşım sitelerinde ise şimdiden Google'ın bu hizmetiyle ilgili ilginç paylaşımlar yapılmaya başlandı. İşte bir Twitter kullanıcısının radarına takılan o görüntü...

  Siz de gözünüze çarpan ilginç Google Street View görüntülerini Twitter'da @Hurriyet hesabını mention'layarak bizimle paylaşın, yayınlayalım.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı