Teknoloji Haberleri

  Google'ın Alphabet'ine sürpriz BMW engeli

  Hürriyet Haber
  12.08.2015 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Silikon Vadisi merkezli yazılım devi Google yeni kurduğu Alphabet.com ile büyük bir değişimin sinyalini vermişti. Ancak bu alan adını almak isteyen Google'ın önünde büyük bir engel var: BMW!

  Neredeyse tüm internet kullanıcılarının günlük olarak sıkça kullandıkları arama motoru, Youtube, Gmail gibi eklentilerin hepsi Google'ın yeni kurduğu Alphabet Inc. çatısı altına geçti.

  Ancak Google'ın almayı planladığı alan adının BMW'ye ait olduğu ortaya çıktı. Alphabet.com üzereinde filo hizmeti sunan BMW, bu sitenin şirketin önemli bir birimi olduğunun altını çiziyor ve satışın söz konusu olmadığını belirtiyor.

  Şu an için Alphabet’in websitesi için abc.xyz kullanılıyor; ancak ünlü analistlere göre .com uzantısı ile bitmeyen alan adları güvenilmez ve zayıf bir algıya neden oluyor.

  Googleın Alphabetine sürpriz BMW engeli GOOGLE’IN PATRONU DEĞİŞTİ, ALPHABET ORTAYA ÇIKTI

  BMW ALPHABET.COM'U SATACAK MI

  Bu karmaşanın en kolay çözümü Google’ın domain’i BMW’den satın alması olarak ifade edilirken Alman otomobil devi bu konuda pek istekli değil. Bir şirket sözcüsü de yaptığı açıklamada şirketin bu alan adını satmayı planlamadığını ifade ederek BMW'nin bu konudaki tutumunu gözler önüne serdi.

  Ayrıca BMW’nin Google’ı telif hakkı ihlalinden dolayı dava etme yolu da açık.

  Googleın Alphabetine sürpriz BMW engeli

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı