İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Google'dan istihdama 1 milyon dolar ve 1 milyon saat

DHA
15.10.2017 - 11:17Son Güncelleme :
DHA

Hilal Sarı / İstanbul, 15 Ekim (DHA) – Google önümüzdeki beş yıl içinde dünya genelinde eğitim ve teknolojideki eksiklikleri gidermek için çalışan sivil toplum kuruluşlarına 1 milyar dolar bağışlayacak ve Google çalışanları aynı amaçla 1 milyon saat gönüllü çalışacak. Aynı zamanda ‘Grow with Google’ (Google ile Büyü) adlı yeni bir programla şirket ABD’de ücretsiz meslek eğitimine erişim sağlanmasını destekleyecek. İnisiyatif kapsamında şirket Goodwill adlı sivil toplum kuruluşuna ABD’de dijital yetkinlikleri geliştirme eğitimleri için - 10 milyon dolarlık - şimdiye kadarki en büyük tekil bağışını yapıyor olacak.
Perşembe günü Pittsburgh’da inisiyatif hakkında bilgiler veren Google CEO’su Sundar Pichai “ABD genelinde fırsatlar anlamında büyük eksiklikler olduğunun farkındayız. Bunlar kolay doldurulamayacak eksikler. Çünkü iş dünyasının temelleri ve yapılan işlerin doğası değişiyor. Bu da eğitim, meslek eğitimi ve fırsatlar arasındaki bağlantıları değiştiriyor” dedi.
Pittsburgh’da konuşan Google CEO’su inisiyatif kapsamında online meslek eğitimleri ve profesyonel sertifika alınacak programlar olduğunu aktardı. Şirket program dahilinde 2600 kişiye tam burslu 12 aylık IT destek eğitimi de sağlayacak. Ayrıca Google çalışanları sivil toplum kuruluşları için 1 milyon saat gönüllü çalışacak. Pichai “Umarız 1 milyon saatle bir fark yaratabiliriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Google'dan istihdama 1 milyon dolar ve 1 milyon saat haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı