Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google Hangouts'u kullananların mesajı yanlış kişilere gitti

  Hürriyet Haber
  26 Eylül 2013 - 17:48Son Güncelleme : 26 Eylül 2013 - 17:58

  Dev arama motoru Google’ın milyonlarca kullanıcıya sahip sohbet programı Google Hangouts (eski Google Talk) oluşan bir hata sebebiyle, kullanıcıların mesajlarını yanlış kişilere ilettiği bildirildi.

  Radikal'in haberine göre bu sabah saatlerinde mesajlarının başka kişilere iletildiğini fark eden Google Hangouts kullanıcıları, durumu sosyal medya hesaplarından paylaşma yoluna gitti. Kısa sürede Google’ın sohbet servisinde yaşanan bir problemden kaynaklandığı belirtilen sorun üzerine, Google yönetimi de resmi bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

  GOOGLE SÖZCÜSÜ ÖZÜR DİLEDİ

  Sorunun çözüldüğü ve Google Hangouts hizmetinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını ifade eden Google, söz konusu arızanın Google Apps for Business’ta da yer aldığını doğruladı. ZDNet’e konuşan bir Google sözcüsü, konuyu araştırdıklarını söyleyerek yarattıkları sıkıntıdan dolayı özür diledi.

  Haberde, GTalk Google Hangouts kullanıcılarının mesajlarının yanlış kişilere ulaştığı örnekleriyle belirtildi. Görünüşe göre, mesajların hata sonucu hangi kullanıcıya nasıl ulaştığına dair bir görüntü yok. ZDNet, birinci elden aldığı bilgilerde Sosyal paylaşım sitelerinde ve forumlarda büyük tepki alan Google’ın bu hatasından tam olarak kaç kullanıcının etkilendiği bilinmiyor. Ancak, oldukça ‘özel’ bilgiler içerebilme ihtimali taşıyan mesajlarının başkalarına gittiğini fark eden Google Hangouts kullanıcıları, bu durumdan oldukça huzursuz olmuşa benziyor.

  Etiketler: google , hangouts
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı