Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google Docs tehlikesine aman dikkat!

  Hürriyet Haber
  06.05.2017 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Birçok kullanıcının gelen kutusuna ulaşan bu sahte Google isteği, önemli bir hasara yol açmış olabilir!

  Beklemediğiniz bir Google Docs paylaşımı epostası aldıysanız, yalnız değilsiniz. Bu sahte epostayla ne yaparsanız yapın, ama içindeki bağlantıya tıklamayın.

  Birkaç gazeteci dahil birçok internet kullanıcısı, Google Docs'tan geliyor gibi görünen bir eposta olta saldırısına maruz kaldığını söylüyor. Epostadaki bağlantıya tıklayıp sahte Google Docs uygulamasına izin verirseniz saldırganlar, eposta hesabınıza ulaşabiliyorlar. Bunun ardından küçük bir yıkım sizi bekliyor: Uygulama, şimdiye kadar mesajlaştığınız herkese spam eposta gönderiyor ve Google'ın oturum açma uyarılarını aşıyor (iki adımlı doğrulama dahil).

  Epostanın ve web sayfalarının son derece gerçekçi görünmesi, saldırıyı etkili kılmış görünüyor. Bu yüzden tecrübeli kullanıcıların bile saldırıya kurban gitmiş olma ihtimali var. Oluşan hasarın boyutları hakkında şimdilik bir bilgimiz yok.

  chip.com.tr'nin haberine göre saldırının ardından hızla harekete geçen Google, şu an itibariyle saldırıya karşı gerekli eylemleri yerine getirdiğini söylüyor. Saldırıyla ilgili sahte sayfaları kapatan Google, buna yönelik Safe Browsing güncellemeleri yaptığını söylüyor.

  Gmaile telefondan girenler dikkat
  Gmail'e telefondan girenler dikkat!
  Google o ülkeyle anlaştı... 306 milyon avro ödeyecek
  Windows 10 S'te can sıkan kısıtlama
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı