Teknoloji Haberleri

  Google bir dakikalığına 12 dolara satıldı

  Hürriyet Haber
  03.10.2015 - 18:46 | Son Güncelleme:

  Bir gün, Google'ı 12 dolar karşılığında satın alabileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi?

  Web siteniz için iyi bir alan adı bulmanız her geçen gün daha da zorlaşıyor. Eski Google çalışanı Sanmay Ved ise Salı günü alabileceği belki de en tanınmış alan adını, Google.com'u sadece 12 dolara satın almayı başardı.

  Deneyimini LinkedIn Pulse'taki blog gönderisinde paylaşan Ved, Google.com alan adı için 12 dolar ödemede bulunduğunu ispat etmek için Discover kredi kartının faturasını gösterdi. Ved, satın almanın başarılı olduğuna dair iki eposta aldığını da söylüyor. Ved, alan adı satın almak için daha önce de Google Domains'i kullandığını, ancak bu satın almalarla ilgili eposta almadığını söyledi.

  Google bir dakikalığına 12 dolara satıldı

  Ancak Ved'in Google.com sahipliği uzun sürmedi ve bir dakika içinde Google, siparişin iptal edildiğine dair bir epostayı Ved'e gönderdi. Google Domains'i işleten Google olduğu için firma, alan adını kısa sürede kontrolüne alabildi. Ancak aksi olsaydı Google'ın başı biraz ağrıyabilirdi. Google, konu hakkında açıklama yapmasa da, satın alma işleminden sonra Ved'e hatayla ilgili bilgi verdiği söyleniyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 47 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler: internet
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı