Teknoloji Haberleri

  Google arama sayfası değişiyor!

  Hürriyet Haber
  30.05.2017 - 07:41 | Son Güncelleme:

  Google'ın arama sayfası, bu yeni işleviyle kendi içeriklerinizi aramayı kolaylaştırdı! Artık kişisel arama seçeneği de olacak! Bakın ne işe yarayacak?

  Gmail, Fotoğraflar, Haritalar gibi Google uygulamaları sayesinde Google, hakkımızda bol miktarda veri topluyor. Firma, topladığı bu veriler arasında arama yapmayı kolaylaştırmak istiyor.

  Google'ın arama işlevi, arama sonuçlarına birkaç kişisel sonucu zaten dahil ediyordu. Yeni eklenen "Kişisel" sekmesi ise herkese açık sonuçları ortadan kaldırarak, size ait içeriklere odaklanmanızı sağlıyor. 9to5Google'ın haberine göre Kişisel sekmesi, "Daha fazla" menüsünün altında gizleniyor ve Gmail'den, takvimden sonuçlar gösteriyor. Gmail mesajlarına ait bağlantılara tıkladığınızda, ilgili eposta Gmail'i açmadan görüntüleniyor (Gmail'i dilerseniz açabiliyorsunuz). Fotoğraf sonuçlarında fotoğrafı direkt olarak açabiliyor veya Google Fotoğraflar'da daha derin aramalar yapabiliyorsunuz.

  Google arama sayfası değişiyor

  9to5Google'a göre yenilik, web ve mobilde çoğu kullanıcıya sunulmaya başlandı ancak Android ve iOS uygulamalarında henüz görünür değil. Yeni özelliği Türkçe Google'da gördüğümüzü ve kullanabildiğimizi de söyleyelim.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 35 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Google Ödüllü Anketler Uygulaması ile anketi cevaplayan ödülü kazanıyor
  Google Ödüllü Anketler Uygulaması ile anketi cevaplayan ödülü kazanıyor
  Google çalışanlarını tehdit mi ediyor?
  İşte Android O'nun en iyi 9 özelliği
  Etiketler: arama motoru
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı