Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google 12 dolara satıldı

  Hürriyet Haber
  02.10.2015 - 11:15 | Son Güncelleme: 02.10.2015 - 11:15

  Google’ın eski çalışanı Sanmay Ved, Google alan adını 12 dolara satın aldı. Peki bu nasıl oldu?

  Google’ın eski çalışanı olan Sanmay Ved, geçtiğimiz gün bir anda Google.com’un sahibi konumuna gelmeyi başardı. Sanmay Ved, domain ve web sitesi satın alma servislerinde gezerken Google domainin boş olduğunu fark etti. Sanmay Ved, 12 dolar ödeyerek Google.com’un domainini satın aldı.

  SADECE 1 DAKİKA GOOGLE.COM’UN SAHİBİ OLDU

  12 dolar ücret ödeyerek Google.com’un sahibi olan Sanmay Ved’in saltanatı ise kısa sürdü. Google domainini satın alan Sanmay Ved, kısa süreliğine Google’ın web trafiğini kontrol etme imkanına erişti. Google domainini satın alan Sanmay Ved’in posta kutusu bir anda Google ile alakalı olan kurumların ve güvenlik ekibinden gelen mailleri ile doldu. 1 yıllık satın aldığı domaine sadece 1 dakika sahip olan Sanmay Ved’in LinkedIn profili, ziyaretçi akınına uğradı.

  SATIN ALMA İŞLEMİ İPTAL EDİLDİ

  NTV'nin haberine göre sadece 1 dakika süreyle Google.com’un sahibi olan Sanmay Ved, Google’ın durumu fark etmesiyle saltanatın sona erdi. Google, Sanmay Ved’e gönderdiği mailde bir sistemsel bir karışıklık olduğu ve domain satın alma işleminin iptal edildiğini açıkladı.

  Eski Google çalışanı Sanmay Ved, Business Insider’a verdiği demeçte; bu durumun bir hata olduğunu daha ilk görüşte fark ettiğini ancak yine de satın alma işlemini tamamladığını dile getirdi.

  Etiketler: google , internet
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı