Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gönüllü şehit ağlattı

  Hürriyet Haber
  28 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ocak 1999 - 00:01

  Bebek katili teröristler, önceki gün 2 seçkin askerimizi şehit etti. Özel Kuvvetler'den Üsteğmen İsmail Demircan ve Uzman Çavuş Harun Cihan, 20 PKK'lının öldürüldüğü çatışmada hain kurşunlara hedef oldu. Demircan için bugün İzmit Gölcük'te, Cihan için Trabzon Beşikdüzü'nde tören düzenlenecek.

  İzmit'in Gölcük İlçesi ve Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi, Mardin Nusaybin'deki Bagok Dağı'nda PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Üsteğmen İsmail Demircan ve Uzman Çavuş Harun Cihan'a ağlıyor.

  Füze Hava Üsteğmen Demircan'ın, Hava Kuvvetleri'nde görevliyken, kendi isteğiyle Genelkurmay Özel Kuvvet Komutanlığı'na geçtiği ve Güneydoğu'daki terör mücadelesine katıldığı ortaya çıktı.

  Nusaybin-Ömerli ve Midyat İlçeleri arasındaki dağlık kesimde bir hafta önce başlatılan geniş çaplı operasyonda, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timler de görev aldı. Salı günü, güvenlik güçleri 50 kadar PKK'lı teröristle karşılaştı. 20 teröristin öldüğü çatışmada, Üsteğmen İsmail Demircan ile Uzman Çavuş Harun Cihan da şehit düştü.

  29 yaşındaki Füze Hava Üsteğmen İsmail Demircan'ın, Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde oturan ailesi, acı haberi alınca yıkıldı.

  Eşi Elif Demircan, 1.5 yaşındaki kızı Ayşe'ye sarılarak gözyaşı dökerken, asker olan iki oğullarından birini yitiren Hanife ve İsmet Demircan çifti de evlat acısıyla sarsıldı.

  Donanma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, şehit Üsteğmen İsmail Demircan'ın dün İzmit'e getirilen cenazesinin, bugün Gölcük'te ikindi üzeri düzenlenecek askeri törenle toprağa verileceği belirtildi.

  Özel Kuvvetler'e girmeyi başarmıştı

  İsmail Üsteğmen, başarılı bir askerdi. Hava Kuvvetleri'nde görev yaparken Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmek istedi ve bu çok zor hedefine ulaşmayı başardı. Güneydoğu'da başarılı operasyonlar yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı, hain kurşunlara 2 aslanını şehit verdi. Uzman Çavuş Harun Cihan'la birlikte şehit olan İsmail Demircan'a rütbesini Gölcük Tersanesi'nden emekli babası İsmet Demircan takmıştı. Baba Demircan, diğer oğlunun da Hava Kuvvetleri'nde astsubay olarak görev yaptığını belirterek, ‘‘Vatan için gerekirse onu da şehit verebilirim’’ dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı