KIRŞEHİR HABERLERİ

Gönüllü öğrencilerden görme engelliler için “Sesli Kitap Projesi”

DHA
30.03.2017 - 17:20Son Güncelleme :
DHA

Salih GÜNER/ KIRŞEHİR (DHA)-AHİ Evran Üniversitesi öğretmenleri ve okuma gönüllüsü öğrenciler görme engelli çocukların gözü oluyor. 400 kitap görme engelliler için seslendirilip hizmete sunulacak.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Ana Bilim dalından Araştırma Görevlisi Murat Baş öncülüğünde sosyal sorumluluk projesi olarak gönüllü öğrenciler ile birlikte "Sesiniz Gözümüz Olsun" sloganından hareketle geniş çaplı bir "Sesli kitap okuma" etkinliği düzenleniyor.Çok çeşitli konularda kitabın bulunduğu, herkesin gönüllü bir şekilde kitap okuyup seslendirebileceği “Sesli kitap okuma” etkinliği görme engelli öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Ana Bilim dalından Araştırma Görevlisi Murat Baş yaptığı açıklamada, Gönüllü genç ve öğretmenler için hazırlanan bu proje kitaplarını seslendirerek kitapları adeta "konuşur" hale getirileceğini belirterek “Etkinlik kapsamında okuma gönüllüsü bireyler ile 400 kitap seslendirilmek amaçlanmış olup daha sonra bu kitaplar cd’ler halinde Türkiye genelindeki 18 görme engelli okula gönderilecektir. Projeye kapsamında gönüllü okuyuculara ve daha sonra köy okullarına bağışlanması amaçlanan masal, hikaye, roman ihtiyacı var. Gönüllü gençlerimizi bekliyoruz” dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Gönüllü öğrencilerden görme engelliler için “Sesli Kitap Projesi” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönüllü öğrencilerden görme engelliler için “Sesli Kitap Projesi” haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı