KÜTAHYA HABERLERİ

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Üyelerinden Vali Yılmaz’a Teşekkür Ziyareti

IHA
30.07.2015 - 12:25Son Güncelleme : 30.07.2015 - 12:26

KÜTAHYA'DA GÖNÜLLÜ KÜLTÜR TEŞEKKÜLLER ÜYELERİ, VALİ ŞERİF YILMAZ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNUP, KATKILARI SEBEBİYLE ÇİNİ PANO HEDİYE ETTİLER.

IHA

Kütahya’da Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyeleri, Vali Şerif Yılmaz’a katkıları sebebiyle teşekkür ziyaretinde bulundular.
Ziyarette Dost Kapısı Derneği Başkanı Ali İhsan Ertaş, Ensar Vakfı Başkanı Ali İhsan Özdemir, İlim Yayma Cemiyeti Kütahya Şube Başkanı Mehmet Ali Koyuncu, Birlik Vakfı Temsilcisi Ahmet Sami Kutlu, Hayrat Vakfı Temsilcisi Hüsrev Yarengümeli, İhlas Vakfı Kütahya Temsilcisi Necmettin Canbek, Semerkand Kütahya İl Temsilcisi Kamil Keçeci, Anadolu Aile Derneği Başkanı Ahmet Dalğıran, Meydan Aşevi Derneği Başkanı Nazif Kocaçoban hazır bulundu.
"ÜLKEMİZİ, DİNİMİZİ, BAYRAĞIMIZI VE İNSANIMIZI SEVDİRİYORSUNUZ"
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yılmaz, Türkiye’nin ve Kütahya’nın geleceği için gönüllü teşekkül üyeleri ile birlikte çalışıldığını kaydetti. Yılmaz, "Gönüllü kültür teşekkülleri bu toplumun kılcal damarları, demokrasinin vazgeçilmez unsurları. Sizler ilimizde yaptığınız bu hizmetleri maaşsız, başka ülkelerden destek almadan kendi öz değerlerimize sahip çıkmak suretiyle gönüllü olarak yapıyorsunuz. Bu ülkenin, milletin, devletin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımıza, ülkemizi, dinimizi, bayrağımızı, insanımızı sevmeyi aşılamak ve tüm bu değerlerimize sahip çıkmak için hem devlet hem de sizlerle işbirliği içerisinde çalışıyoruz" dedi.
"ARTIK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ AMACI DAHA NET"
Sivil toplum kuruluşlarının amacının bugün daha net şekilde anlaşıldığını belirten Vali Yılmaz, "Ülkemizin ve ilimizin yönetilmesinde kişilerle değil, tüm kurumlarımızla beraber, gönüllü kültür teşekküllerinin de katkısı olması gerektiğini düşünüyorum. Gördüğünüz her aksaklığın, her olumsuzluğun aktarılması ve düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hepimizin aynı amaç doğrultusunda çalışmamız gerektiğini söylüyorum. Türkiye’de sivil toplum denilince maalesef sadece kendi menfaatleri doğrultusunda hareket eden kurumlar gibi anlaşılıyor. Sivil Toplum Kuruluşları kendi menfaatini değil, ülkenin, insanların menfaatlerini önde tutan kurum ve kuruluşlardır. Aslolan kendi kurumsal menfaatimiz değil, milletin, devletin ve insanlığın menfaatidir. Bizler bu amaçla yola çıktık. Ülkemizin geleceği birlik ve beraberliğimize, geliştirilip pekiştirilmesine bağlı. Bunun geliştirilmesinde önemli çimento taşlarımız Sivil Toplum Örgütlerimizdir. Sivil Toplum Örgütlerimizin yaptığı hizmetler bugün daha net şekilde anlaşılmaya başlandı. Mesaisini bu ülkenin değerleri için harcayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
"BİRLİK VE BERABERLİĞİ MUHAFAZA ETMELİYİZ"
Terör saldırılarına değinen Vali Yılmaz, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılar için de acil şifa temennisinde bulundu. Yılmaz, yaşanan bu zorlu sürecin üstesinden birlik ve beraberlikle gelineceğini ifade etti.
Türkiye’nin büyük ve güçlü bir devlet olduğunun altını çizin Yılmaz, "Son zamanlarda yaşadığımız bir takım olaylara baktığımızda birlik ve kardeşliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuz çok daha net anlaşılıyor. Bu ülkenin düşmanları yıllardan beri var, bundan sonra da olacak. Aslolan kendi içimizde birlik ve beraberliği sağlayıp muhafaza etmek. Bu birliğimize kastedenlerin amaçlarının ne olduğu, gerek içten gerek dışarıdan aynı amaç ve hedef doğrultusunda çalıştıklarını net bir şekilde görüyoruz. Sözde bir takım sıfatlarla insanların önüne çıkan bu hainlerin bu ülkenin bölünmesi ve parçalanması için başka ülkelere uşaklık etmeye varıncaya kadar canla başla çalıştıklarını görüyoruz. Bu nedenle bizim çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Allah onlara fırsat vermesin, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir, bunu herkesin bilmesi lazım. Kendilerini farklı gösterenler, gözlüğüyle görenler emellerine ulaşamayacaklar. Devletimiz milletten aldığı güçle her şeyin üstesinden gelir, kimsenin endişesi olmasın" ifadelerini kullandı.
Ziyarette Vali Şerif Yılmaz’a, eğitime ve Kütahya ekonomisine verdiği katkı ve destekler sebebiyle çini tablo takdim edildi.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Gönüllü Kültür Teşekkülleri Üyelerinden Vali Yılmaz’a Teşekkür Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönüllü Kültür Teşekkülleri Üyelerinden Vali Yılmaz’a Teşekkür Ziyareti haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı