KAYSERİ HABERLERİ

Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı

IHA
23.07.2015 - 15:01Son Güncelleme :

GÖNÜLLÜ KÜLTÜR KURULUŞLARI ADINA AÇIKLAMA YAPAN AHMET TAŞ (ÖNÜNDE MİKROFON OLAN) SİYASİ PARTİLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI SORUMLULUK İÇİNDE HAREKET ETMEYE DAVET ETTİ

IHA

Gönüllü Kültür Kuruluşları, barış, kardeşlik ve güven ortamının muhafaza edilmesi siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını daha duyarlı ve sorumluluk içinde olmaya davet etti.
Gönüllü Kültür Kuruluşları adına açıklama yapan Ahmet Taş, "Ülkemizin 7 haziran genel seçimlerinden çıktığı, hükümet kurma çalışmalarının devam ettiği, PYD ve DEAŞ’ın Kuzey Suriye’de demokratik yapıyı değiştirmeye yönelik saldırılarının hız kazandığı, ülkemizin milli birlik ve kardeşliğine en çok ihtiyacının olduğu son bir haftada Suruç. Adıyaman ve Ceylanpınar’dan gelen katliam ve saldırı haberi bizleri derinden yaraladı.
Suruç’ta, Suriye’deki Kobani kentine geçmek için hazırlık yapan Sosyalist Gençlik Federasyonu üyelerinin basın açıklaması yaptığı bir sırada meydana gelen bombalı saldırıda 32 vatandaşımız öldü, 100’den fazla vatandaşımız yaralandı. Bu acı olayın şokunu heniz atlatamamışken, Adıyaman’da güvenlik güçleriyle PKK mensupları arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu, iki asker de yaralandı" dedi.
Taş, "Aynı gün meydana gelen olay 33 insanımızın hayatını kaybetmesi 100’(ün üzerinde insanımızın da yaralanmasının acısı devam ederken bu olaylardan iki gün sonra Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde iki polis memurunun PKK saldırısı sonunda şehit düşmesi, çatışmasızlığa son verdiğini açıklayan PKK militanlarının Güney ve Doğu Anadolu illerinde yol keserek onlarca aracı ve iş makinesini yakması milletimizi büyük bir acı ve moral bozukluğuna sevk etti" diyerek, "Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak barışa, kardeşliğe ve güven içinde yaşamaya en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar saldırılarını yaparak 35 masum insanımızın ölümüne 100’ün üzerinde insanımızın da yaralanmasına sebep olan özel mülkiyete ve kamu malına zararlar veren eli kanlı terör saldırılarını, saldırganları ve işbirlikçilerini lanetliyor, saldırıların sona erdirilmesi faillerinin ve işbirlikçilerinin bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılması için yetkili kurumları göreve davet ediyoruz.
Milletimizin barış, kardeşlik, güven ve moral değerlerinin daha fazla zarar görmemesi ve kamu düzeninin muhafaza edilmesi için hükümeti, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını duyarlı ve sorumluluk içinde olmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı