Eğitim Haberleri

  Gönüllü eğitim elçisi oldular

  Serda ÖZÇELİK
  08.05.2017 - 10:05 | Son Güncelleme:

  Daha fazla çocuğun bilime ilgi duymasını teşvik etmek amacıyla yürütülen “Bayer Genç Bilim Elçileri” projesi devam ediyor. 5 yılda 23 bine yakın çocukla buluşulan proje kapsamında Bayer çalışanları bilim okuryazarlığı eğitimi aldı.

  İstanbul - Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG), Türkiye’de bilimin gelişimine öncülük etmek amacıyla 2011’den bu yana yürüttüğü “Bayer Genç Bilim Elçileri” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bayer çalışanları Topkapı’da bir araya gelerek bilim okuryazarlığı eğitimi aldı. TOG tarafından Bayer çalışanlarına verilen eğitimde gönüllülük kavramı ve çocuklarla iletişime dair paneller düzenlenirken, projeye ait deneyler de uygulandı. Eğitim alan Bayer çalışanları üretim tesislerine komşu bir ilkokul belirleyerek projeyi mayıs ayı itibariyle uygulamaya başlayacaklar.

  Beş yıldan bu yana 23.000’e yakın çocukla bir araya gelen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin 2017 yılı için hedefi ilkokul çağındaki 5 bin çocukla buluşarak gelecekte bilim insanı olma yönünde çocukları yüreklendirmek. Proje bu yıl Hatay, Bitlis, Aydın, Adıyaman, Konya, Artvin, Kastamonu ve İstanbul’da; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri‘nin belirlediği ilkokullarda gerçekleştiriliyor.

  Etiketler: ÇOCUK
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı